| andreea9490 a întrebat:

m-am despartit de fostul meu prieten in urma cu aproape un an de zile.relatia noasta a durat aproximativ 4-5 luni, eu l-am iubit foarte mult. mi-as fi dat si viata pentru el. m-a mintit si dupa ce ne-am despartit a spus tot felul de lucruri urate despre mine.acum cand trec pe la scara blocului este acolo cu prietenii lui, iar de cate ori sunt singura el incearca sa vorbeasca cu mine, sa ma intrebe de vorba, ca si cum ar mai tine la mine. dar cand se intalneste cu prietenul meu il minte ca eu trag de el si nu il las in pace.este un om prefacut. iar acum dupa atata timp il visez mereu ca imi spune ca ma iubeste si ca vrea sa fie iar alaturi de mine.si ma da peste cap complet. ce credeti ca simte el cu adevarat? si va rog sa ma iertati ca poate v-am plictissit cu povestea mea dar chiar simt nevoia sa deschid ochii cu adevarat sa nu ma mai mint singura si sa stiu daca el mai tine la mine :* va poooop:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Iubire din partea ta este cu siguranta dar nu stiu daca este si din partea lui.Te-a mintit deci asta inseamna ca nu te iubea cu adevarat.Intr-o relatie in care ambii se iubesc, comunica si nu este nevoie sa se recurga la minciuna.
Poate este mai bine ca v-ati despartit.Baietii sau barbati sunt cu miile pe pamantul asta.Gasesti de care vrei nu trebuie sa te limitezi la unu singur doar pentru ca,pe moment, simti ca este singurul cu care ai fost fericita, sau cu care ai avut o relatie de durata.
Nu cred ca mai tine la tine(asta daca a tinut vreodata). Vorbeste urat despre tine.Asta este atitudinea unui om care a tinut sau inca tine la tine?
El vrea sa iti distruga relatia,sa se dea mare,sa iti demonstreze tie si lui ca te poate avea oricand vrea si sa ii demonstreze prietenului tau ca, el poate sa il calce in picioare, sa te faca sa te reintorci la el.
Chiar tu singura ai spus ca este un om prefacut.Accepta realitatea! Este un tip care nu merita nimic de la tine in momentul de fata, nici macar indiferenta.
Se spune ca atunci cand visezi ca un baiat iti face declaratii de dragoste esti la un pas sa il uitihappy.
Incearca sa fii fericita cu prietenul tau si pe acest baiat nu il trata nici macar cu indiferenta pentru ca, iti repet pentru a 12241 oara NU MERITA.
Oricand mai ai nevoie de sfaturi ma poti contacta.Pup:*

12 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Ti-ai fi dat si viata pentru el, dar nu poti trece cu vederea o minciunica, auzi, nu ti se pare ca suna a ipocrizie? Cat despre ce ii spune prietenului tau, o face pentru ca vrea ca asta sa iti dea papucii sa se combine iar cu tine ca cine stie, poate ii placea cum faci mumu (stii ce inseamna nu?) si ca te vb de rau o face din ciuda. Tu il visezi nu? Atunci du-te la el. Fa ce te indeamna inima. Mai bine gresestiacum decat sa te amagesti dupa cu intrebari de genu "oare ce ar fi fost daca m-as fi dus la el?"

| Hombre a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singura la intrebare, "m-a mintit", "a spus tot felul de lucruri urate despre mine", "este un om prefacut", ce mai vrei sa o iei de la capat!? "Mi-as fi dat viata pentru el", dudă ce esti, atât de putin valoreaza viata ta!?!? Vezi ca pe langa tine trece o gramada de baieti, deschide ochii bine.

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Faptul ca a spus lucruri urate, acum depinde si de varsta, tradeaza faptul ca e un copil sau pur si simplu nu stie sa se poarte, in orice caz nu e frumos. Faptul ca incearca sa te abordeze s-ar putea sa fie o incercare de lega ceva, sau poate pur si simplu simte nevoia sa fie masculul alfa in grupul lui. Dupa cum vezi sunt cate, cel putin, 2 variante, eu nu pot sa-ti spun exact despre ce e vb, dar tu il cunosti, asa ca alege tu intre ele, dar sincer, ca sa inchei cu un sfat, daca te intelegi bine cu actualul prieten, mergi inainte pentru ca ce s-a rupt odata nu va mai fi niciodata la fel ca la inceput, si mai ales ca el te-a mintit si probabil ca daca a-ti relua relatia, increderea ta in el ar fi...sau nuhappy Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Ezzio a răspuns:

Visezi prea mult lasa bautura mai sunt baieti pe lumea asta cunosc eu un id furtunaionut21 este cel mai tare tip sia traso cu toate fetele din scoala dai acept la id si vei vedea

| whitenights a răspuns:

Te intelegem ca il iubesc dar mai bine ar fii sa renunti la el daca spui ca e cum e happy e cel mai bine pentru tine

| whitenights a răspuns:

Te intelegem ca il iubesc dar mai bine ar fi sa renunti la el daca spui ca e cum e happy e cel mai bine pentru tine

| andreea9490 explică:

Va multumesc pentru sfaturi :*acum sunt sigura ca el chiar nu ma merita happy viata merge inainte:*

| SysRq a răspuns:

Salut, problema la voi este ca tu il iubesti el te iubeste dar ii este rusine sa aiba o prietena sau ii este rusine sa il vada prieteni lui ca este cu tine. Asta nu o sa se schimbe niciodata el vrea sa fie cu tine dar sa nu stie nimeni intr-un fel iar asta presupun ca nu se poate! vorbeste cu el si spune-i ca nu are de ce sa ii fie rusine cu tine!

| koryna_8349 a răspuns:

Draga andreea9490 dupa povestea ta eu am inteles ca tu esti o persoana romantica visatoare si vrei sa fii iubita si sa iubesti. Dar daca el este prefacut eu nu cred ca te iubeste in plus stii tu de ce baietii se dau la fete mai mult pentru s*x si el nu te merita nuci cat e negru subt unghielaughing! Crede-ma o sa gasesti persoana care sa-si dea viata pentru iubirea ce simte pentru tine!

| Blindeye a răspuns:

Ai incredere in tine. Daca vrea sa va impacati sa nu accepti deoarece ar trebui sa vada si el cat de rau e.

| secret_4992 a răspuns:

Clar...nu te merita, cauta pe cineva care sa tina la tine nu sa-si bata joc. Iarta-ma ca iti spun dar e viata ta in joc...ai grija de tine succes:*