| Iuliaje a întrebat:

M-am masturbat cu degetul si nu mai stiu daca sunt virgina, la al doillea contact am simtit o usturime imensa urmata de o sangerare (nu multa). Este posibil sa nu mai fiu virgina?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A curs sânge, deci nu mai ești virgină!
Pa, pa.

| superdorex a răspuns:

Acea mica pata de sange poate fi intr-adevar confirmarea ruperii himenului, rupere care poate fi doar partiala sau nu. In mod normal penetrarea cu degetul nu duce la deflorare (pierderea virginitatii), dar sunt cazuri si cazuri...pentru linistea ta ar trebui sa faci un control ginecologic unde ti se va spune cu exactitate ce si cum. Mult noroc!

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
EAxista 2 variante,prima ar fi ca sa te fii lovit de ex,cu unghia,daca o ai mare si din cauza asta sa ti fii curs un pic de sange,iar in al doilea rand,e posibil sa te dezvirginat.
Nu inteleg cine te a indrumat sau cum ti a venit tie sa te masturbezi, tu fiind virgina?
Asta in mod sigur se vede la un consult ginecologic.
Dar cel mai sigur, te ai dezvirginat.
Succes pe mai departe!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Este posibil sa fi cam proasta.

| Iuliaje explică (pentru DirectDinBerceni92):

E posibil sa fii tu un bou.proasta sa ii zici lu sorta ma nu mie.loser

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Posibil

| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Sincer nu e neaparat.
Voi fetele dupa cum stii aveti o membrana care face diferenta intre virgina/dezvirginata.
Unele dintre voi aveti acea membrana foarte elastica si tare, cea ce face mai grea dezvirginarea.Cat timp ti-a curs doar un pic de sange nu e obligatoriu sa te fi dezvirginat.Asa ca nu te teme. Oricum nu ai de ce te teme ca te-ai dezvirginat.Pentru mine (chiar daca sunt baiat)orice lucru care se intampla in viata este influentat de altul.Asa ca pentru mine (poate si pentru tine) trecerea de la o etapa la alta se poate face si mai devreme.
Nu ai de ce te teme.
E un lucru firesc.
Dar tot zic ca inca esti virgina.

| ZzZBianca a răspuns:

Dupa spusele tale este probabil sa nu mai fi virgina. Sau daca erai la sfarsitul menstrotiei este posibil sa-ti mai fi curs putin sange din acea cauza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo,fato! ti-ai pierdut virginitatea

| Almost a răspuns:

Atata timp cat nu ai avut nici un contact sexual esti inca virgina, calmeaza-te. Cati ani ai?

| AlexisAl a răspuns:

Din ce ai spus tu e posibil...

| russy a răspuns:

Sincer vorbind, cred ca nu e neaparat sa te masturbezi...insa daca asta a fost decizia ta, fie, si cred ca aceasta incercare merita o vitzita la ginicolog

| Ellaa17 a răspuns:

Da este foarte posibil, eu am patit.o dar nu mi-am bagat eu degetu ci un baiat. happy. mi.e mi.a curs sange atunci. si cand am facut.o prima data nu mi.a curs deci e clar numai eram virgina. big grin. succes. :*

| BrokenAngelx3 a răspuns:

Ori nu mai esti virgina, ori te-ai sgariat cu unghia acolo(plizz funda)