| Danutza_Dana_1996_lfHh a întrebat:

Ma confrunt cu o problema de o saptamana. Luna precedenta am avut c.m. pe 6 iar luna asta nu l-am avut. In ultimele 3 luni mi-a venit regulat. Contactele sexuale le-am avut protejate. Am facut 2 teste de sarcina la termen difera de o saptamana fiecare si mi-au aratat negativ. Spun ca inainte cu o saptamana de a se implini data in care c.m. trebuia sa apara am avut o durere cu senzatia de intepaturi la ovarul stang timp de 2-3 zile. Nu am nicio senzatie de voma, de somn, de oboseala, s-a. In ultima saptamana am si niste secretii vaginale dar nici-un semn cumva sa apara c.m. Aveti idee de ce? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU ai mentionat care este caracteristica ciclului tau menstrual in general pe ultimele 6-8 cicluri, adica daca este REGULAT sau NEREGULAT si nici lungimea acestuia. Fiindca NU s-a pornit MENSTRUATIA (si NU c.m.) la data preconizata care ar fi trebuit sa se produca probabil incepand cu data de 4/5 Noiembrie, se poate aprecia ca aceasta situatie a fost provocata mai degraba de o dereglare hormonala decat de a improbabila sarcina instalata in uter. Starea de fapt existenta si reala in privinta existentei sau a lipsei hormonului de sarcina hCG in urina, se poate determina printr-un test de sarcina executat incepand cu data de 12 Noiembrie, fiindca rezultatul va fi 100% valid/valabil, corect. In situatia prezentata probabilitatea de a putea exista o sarcina este foarte redusa spre imposibila. Multa sanatate!

| AlexAlx2626 a răspuns:

Posibil sa fii racita. ai luat medicamente ceva. stiu ca si iubita mea a patit la fel. dar era de la raceala.