| atenapoesia a întrebat:

Buna.Ma gandeam sa ma trec pe anticonceptionale, insa trebuie sa consult un ginecolog inainte pentru a mi prescrie ceva ce mi se potriveste.Stiti cumva daca as putea obtine un consult gratuit, tinand cont ca nu am cum sa obtin o trimitere de la medicul de familie in timp util, deoarece nu sunt acasa perioada asta?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fara trimitere de la medicul de familie este imposibil sa te consulte gratis, te va costa 250 lei consultatia. Daca stii ca ai nevoie de consultatie vi in țara si mergi la medic sa-ti dea trimitere.

| Violleta2022 a răspuns:

Ori plateste asigurarea medicala si beneficiezi de serviciile medicului de familie si ale spitalului, ori platesti un medic privat ginecolog, fiindca totul gratis nu poti obtine nimic.

Eu ti-as recomanda ca protectie doar PREZERVATIVUL fiindca nu doare, nu musca pe nimeni, nu jeneaza, nu deranjeaza, nu are nici un efecte negativ cum au conticonceptionalele si nu costa mai mult decta o guma de mestecat.

Avantajul este ca PREZERVATIVUL este unica solutie de care te protejeaza in totalitate atat impotriva unei sarcini, cat si impotriva tuturor bolilor cu transmitere sexuala.

| Lizuca1234 a răspuns:

Exista cabinete de planning familial, care au și medic ginecolog. Acolo nu ai nevoie de trimitere.

| alexandraionela1234 a răspuns:

Nu poti obține gratuit

| tasr1234 a răspuns:

Cea mai buna metoda anticonceptionala e umerasul, mult succes! big grin