| Zubascu_Andreea_1998 a întrebat:

Buna, Ma numesc Andreea. Am avut niste zile foarte nasoale alaturi de gasca mea... Sunt asa de suparata incat am luat un pumn de pastile m-am inchis in camera nu am telefon si vreau sa stau aici singura cu mine si gandurile mele.Ma simt asa de neimportanta, de invizibila ( si nu, nu sufar de atentia altora, nici nu am nevoie ). Nu am nici o realizare, in afara de iubitul pe care-l am cu care ma inteleg foarte bine, dar nu inteleg sentimentul asta al meu de frustrare

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. și care e de fapt întrebarea?
2. ce legătură are povestea de mai sus cu sexul?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cum adica ai avut niste zile nasoale cu gasca? Fii mai explicita. Daca vrei mai multe de la viata nu mai fii atat de frustrata si fa ceva.Inca ai timp doar nu esti batrana si pe patul de moarte ca sa regreti ceva

| ywar a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Nu mai poate de atat bine... asta e! Iubi o f.e bine, are bani cu ghiotura de la papa/maman si e plictisita. D-aia scrie asa in bataie de joc!

| ShamelessQboy a răspuns:

Toata lumea vorbeste despre propria suferinta. De ce se pune accentul atat de mult pe suferinta? De ce i se acorda atata importanta? Aminteste-ti una dintre legi: oricarui lucru vei da atentie, acesta va creste. Atentia este mancare – daca ii vei da atentie unui lucru, va creste tot mai mult.
Astfel, biologii sustin ca un copil se va dezvolta armonios daca este iubit pentru ca astfel primeste mai multa atentie.
Chiar si o planta creste mai bine atunci cand gradinarul ii acorda atentie. Daca este neglijata, atunci nu mai conteaza nici pamantul, ingrasamantul, ploaia sau razele soarelui; daca i se va oferi orice, dar nu si atentie constanta, atunci va creste mai greu.
Acesta este un lucru dovedit stiintific, care a fost observat si despre care s-a spus ca este un fapt real. Daca iubesti planta si ii acorzi atentie si uneori ii spui ca o iubesti, atunci ea va creste frumos.
Atentia este un fel de vitamina. Atentia este esentiala in viata. Daca nu te iubeste nimeni incepi sa te ofilesti.
Daca nimeni nu iti acorda atentie, moartea isi face loc; vrei sa mori.
Daca o persoana te iubeste, atunci incepi sa tanjesti dupa ea.
Daca cineva iti acorda atentie, prinzi din nou viata. Atentia este viata, elan vital.
Daca nu te iubeste nimeni, atunci te vei sinucide, pentru ca nu esti capabil sa te iubești singur.
Cele 10 Porunci Erotice
Daca ai putea sa te iubesti, atunci ai putea sa ai grija de tine si nu ai mai avea nevoie de atentia nimănui.
Daca esti singur, imediat te gandesti cum sa te sinucizi. Vei spune: „Ce rost are? De ce sa traiesc? Cine sa ma iubeasca? Eu pe cine sa iubesc?"
Aceleasi legi se aplica la interior, la nivel psihologic.
Daca dai prea multa atentie suferintei, atunci nu vei face altceva decat sa o sporesti.
Daca dai multa atentie fericirii, atunci ea va spori.
Sa nu te transformi in propriul dusman. Daca esti cuprins de suferinta, atunci acest lucru nu se datoreaza decat faptului ca ai dat atentie unor lucruri gresite. Schimba centrul atentiei tale. Chiar daca nu ai decat o singura amintire a unui moment de binecuvantare, aceasta iti va fi de ajuns. Da-i atentie si se va dezvolta. Samanta se va dezvolta si din ea va deveni un copac.

| MateiT a răspuns:

Poate fi din nenumarate cauze
Ce simti de fapt?