| anonim_4396 a întrebat:

Hei...am si eu as spune mici probleme.De la o vreme mi-e sila de tot ma simt ciudat ma comport ciudat. Numai imi pasa de mine de ce se intampla in jur.
Sa va spun :
1 : sufar inca dupa fostul si primul meu prieten si sunt lunii bune de cand ne-am despartit
2. Parintii mei s-au despartit tata aduce o panarama daca pot s-o numesc asa acasa.

Deci nu stiu ...Acum ceva timp imi gaseam linistea in sange. Ma taiam mereu pe maini.
De un am m-am pocait si asta mi-a scos prostiile gen taiatul din minte

Acum pur si simplu mi-e sila de mine de viata mea.
Plus k a mai aparut un pusti. Il cheama Mihai. Care cica ma place. Uneori sunt in centru atentiei in fata lui alteori sunt invizibila. Lumea spune sa incerc sa fiu cu el dar ma gandesc ca daca acum mai imi fac si un prieten mai multe probleme mai mult stres asa mai bine stau singura. Daca mie mi-e sila de mine si de viata mea apoi de altcineva.

Ma simt ciudat. Parca sunt pe alta planeta nu stiu ce sa zic mi-e sila de tot si de toti.

Ajutati-ma va rog sa scap de starea asta ca numai pot ma simt foarte aiurea.

Răspuns Câştigător
| irina_5692 a răspuns:

Buna. Iti inteleg problema si imi pare rau pentru tot ceeea ce ti s-a intamplat. Problema ta este ca sunt atat de multe lucruri pentru care tu iti faci griji iar acest lucru a ajuns in timp sa te coplesasca. Stiu cum este. Sfatul meu uita de tot uita de bine s-au rau uita de probleme uita de prieteni de prejudecati de tot ceeea ce te-a afectat pe tine in ultimul timp. Si incearca sa te gandesti la tine! Nu te mai gandi la altcineva. Incearca sa fi ceea ce ai fost incearca sa zambesti incearca sa ignori tot ceea ce se intampla. Trebuie sa inveti ca mai presus de tot si de toate esti tu. Renunta la griji renunta la a mai fi ingrijorata pentru oameni. Tu in urma tuturor intamplarilor din viata ta tu ai cazut intr-o depresie acesta depresoe te impiedica sa fi tu te impiedica sa mai fi persoana care ai foa o data. Iti este sila de oameni deoarece te-au dezamagit. Dar tu invata din aceste greseli in asa fel incat pe viitor sa nu ti se mai intample asemenea lucruri. Esti o fire destul de slaba ai o personalitatea desul de vulnerabila. Iar respectul de sine este la pamant! Tu nu trebuie sa redevi ceeea ce ai foat tu trebuie sa te schimi sa fi mai puternica. Nu mai lasa pe nimeni in acesta viata sa te mai raneasca nu mai lasa pe nimeni sa te faca sa suferi. Incearca sa fi tare. In acest fel viata ta ti se va schimba nu mai incerca sa fugi de tot ceea ce s-a intamplat infrunta realitatea si castiga acesta lupte cu tine insati iar apoi pregetestete sa dai piept oamenilor.

5 răspunsuri:
| Barblaster a răspuns:

Draga Vivi, singurul lucru pe care il poti face cand nu mai ai absolut nimic alceva de facut, este s-ati aduci aminte ca pe aceasta lume sunt unii oameni care au probleme mult mai grave ca ale tale.Si in legatura cu acel baiat care spui ca te place, d-ai o sansa, poate va devenii sedativul tau(nu vreau sa te insult sau ceva, e doar o expresie)
Mult noroc!

| Viviluka a răspuns (pentru Barblaster):

I-am dat dar nu... nu pot tot nu pot sa il uit pe fostul

| pepy63 a răspuns:

Auzi iti dau un sfat din propia experienta, eu am fost casatorit 10 ani am 2 fetite din aceasta relatie am fost parasit pentru altul am suferit foarte mult dupa fosta,as fi vrut sa-mi iese alta femeie in cale sa spun asa,dar nu am avut ocazia,asadar tu zici ca te place unul nu mai sta pe ganduri te sfatuiescsa incepi o noua relatie, nu te mai gandi la ce a fost, te ajuta sa uiti si cine sti poate iese ceva bun

| Ely_5230 a răspuns:

Stii. "cui pe cui se scoate".eu iti spun din propria experienta.pentru a-ti uita fostul prieten trebuie sa iti gasesti pe altul care sa il inlocuiasca oarecum si in felul asta sa te ajute sa il uiti pe primul.in legatura cu tatal tau nu stiu ce sfat sa iti dau.oricum.incearca sa iesi mai mult cu prietenii,prietenele, sa te distrezi(dar nu sa devi o depravata, nu la asta ma referwinking ) si sa cunosti cat mai multi baieti si te vei reindragosti.o sa veziwinking.

| Viviluka a răspuns (pentru Ely_5230):

Nustiu e foarte bun acest sfat si eu il dau rareori fetelor dar eu nu pot. Ies cu prietenii ma distrez ok toate bune si frumoase dar uit doar pe moment apooi...iar si iar