| dutzujust4you a întrebat:

Ma numesc Andrei am 16 si am o prietena de 1 an si are 15 ani. Cand aveam 8 luni impreuna a trebuit sa plec din tara cu familia si ea a ramas in tara. Dar noi am incercat sa tinem relatia inainte si sa nu ascultam pe altii ce zic ca relatiile la distanta nu tin.Acu am facut 1 an si sper sa ajung unde visez cu ea:X Vorbim la telefon pe mes. skype cu ea vorim si ne intelegem de minue. Voi ce credeti ar tine relatia asa? Adica. nu stiu chiar nu as vrea sa ma despart de ea tin foarte mult la ea :X. multumesc

Răspuns Câştigător
| Nightfall a răspuns:

Nu te lasa descurajat. Astea sunt sfaturi de oameni incapabili. Nu exista "relatiile la distanta nu tin". Voi tineti relatia, nu se tine singura. Se sfarseste atunci cand cedati voi. Asadar, relatia poate rezista la nesfarsit, insa depinde de voi. Mult succes!

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Acum are 15 ani, e naivă. Va mai ţine o perioadă... poate încă un an.
Dar după aia, dacă nu faceţi ceva cu distanţa, nu o să mai ţină.
Oricum, au trecut doar 4 luni de când sunteţi la distanţă, e încă puţin.
Dar totuşi, trebuie să înţelegi că în relaţiile la distanţă dacă nu dispare distanţa, uşor-uşor dispare relaţia.
Eu te cred că ţii mult la ea dar crede-mă că n-o să vă ţină până terminaţi amândoi liceul sau ceva de genul.
Ori rezolvaţi cu distanţa, ori relaţia se va termina indiferent cât de mult ţii tu la ea sau ea la tine.
Sunt convins că ţi-au spus mulţi asta şi că tu nu vrei să crezi dar asta e REALITATEA.
Salut.

| ovialex9 a răspuns:

Buna DuTzu, daca tu o iubesti pe fata aia si fata te iubeste pe tine este normal ca veti ramane impreuna. Daca te descurajezi si iti pierzi increderea in ea si ea isi va pierde increderea in tine. Sper ca ti-am fost de ajutor.Sa ai o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms pentru incurajariwinking

| dutzujust4you explică:

Ms pentru rasp