| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu daca si ea ma place. Mi-a dat anumite semne dar nu sunt atat de convins, asa ca o sa va spun cronologic:

1. Eu stateam cu un coleg in a 2-a banca, iar crush-ul meu in a 3-a banca cu bff-ul, mai exact ele in spatele nostru. Si mereu imi arunca crush cerneala pe mine, apa, imi atingea parul etc.

2. Diriginta ne-a mutat fata cu baiat la alegere iar crush-ul (atunci nu era) a vrut sa stea cu mine in banca, chiar daca mai sunt 2 - 3 colegi cu care se mai intelege. De atunci, cand eram in ora/pauza (mai rar) imi punea mana prin rar, dar nu asa de des ca nu mai era la spatele meu (si am parul lung btw) dar tot ne jucam cu cerneala amandoi, imi dadea cu piciorul ei peste al meu dar nu tare. Dupa ceva timp cand aveam posibilitatea sa ma mut in alta banca nu avea nimic cu mine, ca se muta cu bff-ul ei.

3. Anul acesta, cand a reinceput scoala, acum 2-3 zile a inceput sa se uite la mine (prima zi). A 2-a zi la muzica s-a mutat in spatele meu si dupa ma striga, imi luase si ghiozdanul, pe langa ca mi-a si taiat din caietul de mate, a dat cu apa pe mine (putin). Si nu e timida, adica ma striga destul de tare in ora de muzica, si era foarte vesela. Astazi, la sport se uita la mine cand jucam fotball dar dupa s-a dus in sala. La finalul oreii se uita pe mine dar parca era suparata sau nervoasa (daca se uita la mine). In restul orelor se mai uita la mine, dar nu la fel de mult ca ieri, dar tot se uita.

4. Mereu imi spune pe nume, uneori tipa la mine vesela pe numele meu. Se pune in spatele meu uneori la anumite ore.

E destul de vesela in jurul meu si simt oarecum o conectare intre noi, dar tot am indoieli. Singura problema e ca maica-mea se cunoste cu maica-sa. Eu i-am spus lui maica-mea si a zis ca nu va spune.

Credeti ca am o sansa sa fiu cu ea? Si daca o sa ii zic si accepta o sa raman blocat si n-o sa stiu ce sa-i spun.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai baga-te si tu, invit-o la o plimbare, la o cola, la o terasa, la un film, vezi cum reactioneaza, daca accepta, e clar ca te place. Dupa aia mai ia-o asa putin in brate, atinge-o fin, incearca sa o pupi si vezi ce face, deci e f simplu.

Oricum nu te baga in seama daca nu te placea, ca nu vreau sa cred ca te baga ca sa faca misto de tine.
Insa afli daca faci ce am zis mai sus.
Daca nu te place, va refuza invitatia, va refuza sa o atingi, sa o pupi, etc.

Faptul ca se cunoaste mama ta cu mama ei nu are nici o importanta, conteaza doar sa te pleaca ea pe tine si atat.

| BriXo221 a răspuns (pentru Mosotti):

Problema e ca nu am tupeu. 80% ma place, ma mai atinge uneori si nu cred ca ma atingea degeaba

| Mosotti a răspuns (pentru BriXo221):

Pai de ce nu ai? Daca 80 % te place, ai avea tupeu ca mergi cumva la sigur, ce ai de pierdut?
Normal ca nu te atingea degeaba! De ce nu atinge asa pe oricine?
Adica ea iti da semnale, si tu? Adica zice "hai maaa odata ziii-mi ca ma vrei, ziiii".

Ca daca o mai tii asa, s-ar putea sa se sature sa tot traga de tine, exista si acest risc.
Inteleg ca nu ai tupeu, ca e usor de zis din gura "fa ma asa", dar eu ce sa-ti zic? Sa incerci sa iei inima in dinti si sa mergi inainte orice iese.
Si daca nu iese ce?! Mori? Dar ai incercat.
Nu va rade de tine, cand cineva te place nu rade, nu i se va parea deplasat nimic din ce vei face sau zice, oricat de aiurea te vezi tu.

Daca incerci (cu riscul unei frici si temeri, emotii scurte destu de intense) ai sanse 80 % sa iasa bine, iar daca iese, automat se duce teama, timorarea rapid.
Daca nu incerci ai sanse 0. Care e mai mare? 80 sau 0?!
Alegerea iti apartine.

E ca si cum pe fundul unui bazin sunt 50000 Euro dar am o frica teribila de apa, frica falsa fara motiv.
Ori sar, inving frica ca barbat ce ma stiu si iau banii, pentru ca stiu ca frica aia dureaza f putin adica pana vad ca de fapt apa aia nu imi face rau, ori nu ma bag si raman fara 50000 Euro.
Am zis 50 mii de euro nu intamplator, ca o fata care te vrea e o valoare foarte foarte mare!

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să vorbești cu ea, invit-o undeva, vezi cum se comportă atunci.