| Simonasimi a întrebat:

Buna ma numesc Simona am 14 ani si sunt clasa a 8 a.
Am un coleg in clasa si imi place de el... El fiind in clasa cu mine automat ne vedem mereu in fine. Si vreau sa va spun ca atunci cand sunt eu cu el si cu colegi nostri de clasa el uneori se comporta foarte urat cu mine adica ( ma injura, imi ia penarul de pe banca si mil pune pe catedra, imi ia ghiozdanul) etc. Si cand suntem singuri in clasa adica doar eu cu el se uita la mine ca si cum ar vrea sa ma inbratiseze si se pune langa mine...
In fine problema este: atunci cand este persoane in jurul nostru el se comporta cu mine de parca as fi cea mai " enervanta, stresanta" persoana. Iar atunci cand suntem singuri se uita la mine cu niste ochii dulci si imi vorbeste frumos se pune langa mine in banca. Eu nu mai inteleg nimic puteti voi sa imi explicati de ce face asemenea lucruri? Imi place foarte mult de el de fiecare data cand in pauze ne ciondanim adc gasim subiecte de cearta si de alergare unul pe celalat.Si pot sa spun ca atunci cand ne ciondanim si etc cand ne lom in brate si ne prefacem ca ne batem noi de fapt ne uitam unul la altu si cand ne atingem pot sa spun ca eu simt un sentiment ciudat adica imi sta inima in loc si ma rusinez.Toate fetele din scoala il place.Si ele sunt foarte invidioase ca el se ciondaneste numai cu mine si ca vb mult cu mine si sta pe langa mine.In fine problema mai este ca el se mai baga in seama si cu alta fata si mi-a zis mie ca el o place pe ia dar si pe alta pers din clasa si in clasa noastra sunt 9 fete si doar eu cu fata aia vorbim cu el restul doar ii face ochii dulci. Ce pot sa ma fac? Cum sa il cuceresc? Cum sa il indepartez de fata aia sa fie numai al meu?

Răspuns Câştigător
| David06 a răspuns:

Pai in primul rand vb cu fata care iti fake concurenta si intreab-o daca il place si daca spune da ii spui ok si pleci sa nu ii sara si lu' aia ceva in minte adica sa nu isi dea seama k il placi daca zice ca nu o rogi frumos s t ajute p tine s fii cu el sau daca nu vrei s procedezi asa t duci la el si ii vb dar cand sunteti doar voi 2 si il intrebi k daca ar fi sa ii placa o fta din clasa care ar fiii aceea si el o sa zica fta de care ii place(o fta oarecare sau thu) si o sa intrebe dc k asa intrebam toti(fete sau baieti)asa in fine iti spune de ce fata ii place daca e o fata oarecare si t intrebare dc ii spui k il placi ff mult si k vrei sa fiti impeuna si el o sa zica da sau nu (incercarea moarte n-are)daca zice ca ii place d u ii zice ca ce coincidenta k si tie iti plc d el si ramaneti impreuna asta e cea mai simpla cale si fi mai directa k nu faci nimic k rusinea!winking Da-i si fundita? big grin

2 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Waw,cam asa patesc si eu,numai ca putin mai diferit,pai,sufla-i la tabla,la ascultare,intreaba-l anumite chestii,aminteste-i daca dati test sau daca ar trebui sa fie ascultat,desi e cam dificil,zambeste-i incearca sa intrii in vorba cu el,arunca-i cate o privire(dulce),asculta-l cu interes,daca cineva se ia de el, i-ai apararea, succes!

| Simonasimi explică:

Multumesc mult.