| justagirl21 a întrebat:

Am si eu o intrebare..Imi place de un baiat din clasa dar nu stiu daca el ma place.Eu nu sunt chiar populara in clasa, ba chiar invers. Ma tachineaza mai tot timpul, si il surprind adesea uitandu-se la mine.[el sta cu 2 banci in fata mea, iar in spatele lui, stau 2 dintre amicii lui foarte buni, si de multe ori, cand se intoarce sa vorbeasca cu ei, se uita si la mine, si se baga in seama, chiar daca o face prin chestii la misto la adresa mea. ] Nu stiu cum sa imi explic o intamplare recenta. Deci, ramasesem singura in banca, si mi-am pus ghiozdanul pe scaunul gol de langa mine. Cand se suna de intrare, vine si el de afara, si vede ca sunt singura. Se pune in prima faza in banca de langa mine, apoi, [si aici am ramas perplexa tin sa precizez] imi ia ghiozdanul, il pune pe banca si foarte degajat se pune langa mine. Eu sunt mai timida de fel si in clasa in afara de schimbul obisnuit de tachinari, nu prea vorbim. Iar atunci cand s-a pus langa mine, nu prea ma baga in seama, sau cel putin voia sa dea impresia ca e indiferent, si vorbea cu baietii din fata mea. Nu stiu ce sa mai cred, sunt confuza. A, da, era sa uit...de multe ori isi schimba locul cu baiatul in fata mea. Si gaseste pretexte mai tot timpul sa se uite la mine, se preface ca se uita la un baiat din ultima banca, dar, apoi se uita repede la mine. In clasa, nu prea vorbim, in schimb, vorbim mult pe net, mi-as dori sa nu mai fiu asa de timida si sa pot vorbi cu el in clasa la fel ca pe net. Oare ce inseamna faptul ca imi pune porecle, de fapt, e doar una. "roackera". Strigandu-mai asa tot timpul, si apoi, cand prinde prilej sa fie langa mine, ma ciupeste de mijoc? face asta des...iar anul trecut, m-a ciupit de brat asa de tare, ca s-a invinetit. Ce inseamna toate lucrurile astea? As aprecia daca v-ati face timp sa cititi pana la capat, dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| 12AA a răspuns:

Hei si baietii sunt greu de inteles nu doar fetele tongue eu zic că ar trebui sa vorbesti mai in gluma mai in serios cu el despre asta, multe adevaruri se spun in gluma, poti incerca pe net daca acolo te simti ami bine decat in realiatete sa zic asa. poti incerca, fiecare lucru se itnampla cu un motiv si daca asa se poarta cu tine si cu celalte fete mai putin inseamna ceva :* multa bafta :*

3 răspunsuri:
| Macryna a răspuns:

Ce n-as da sa fie asa si la mine fato... te place asta-i sigur, nu stiu inceraca sa gasesti pretexte pentru a vorbii cu el, cum zice 12AA mai in gluma mai in serios comunica cu el si la scoala happy

| marishaa a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa incepi a vorbi cu el si la scoala, sa va imprieteniti, sa intelegi daca te place si el, pentru ca daca te plece e ok, dar daca nu... daca se poarta si cu celelalte colege asa ca si cu tine.
Din curiozitate, in ce clasa esti?

| Schlossgold a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el despre ceea ce simti iar daca iti zice roackera hmm si mie mi se intampla sa-mi zica colegii la fel eu eram unul ns asta despre tine daca esti una sau nu in fine daca nu-ti place cum te porecleste fii deschisa sa-i zici cat despre ciupituri e cam ciudat nu cred ca este chiar atat de indicat sa ciupesti o fata mai ales pe aceea pe care o vrei sa o cuceresti de cele mai multe ori baietilor le plac fetele care stiu ce vor si ceea ce isi doresc daca tu il iubesti iti sugeres sa i zici ceea ce simti cat despre comportamentul lui si baietii sunt ciudati si se comporta ciudat poate prin acest comportament incearca sa se apropie de tine eu ce pot sa-ti zic multa bafta sper sa te fii ajutat cu cv ceea ce ti-am zis app daca o sa te decizi sa vb cu el despre ce simti sa ne spui si noua cum a fost... :* big hug