| justagirl21 a întrebat:

Am si eu o intrebare..Imi place de un baiat din clasa dar nu stiu daca el ma place.Eu nu sunt chiar populara in clasa, ba chiar invers. Ma tachineaza mai tot timpul, si il surprind adesea uitandu-se la mine.[el sta cu 2 banci in fata mea, iar in spatele lui, stau 2 dintre amicii lui foarte buni, si de multe ori, cand se intoarce sa vorbeasca cu ei, se uita si la mine, si se baga in seama, chiar daca o face prin chestii la misto la adresa mea. ] Nu stiu cum sa imi explic o intamplare recenta. Deci, ramasesem singura in banca, si mi-am pus ghiozdanul pe scaunul gol de langa mine. Cand se suna de intrare, vine si el de afara, si vede ca sunt singura. Se pune in prima faza in banca de langa mine, apoi, [si aici am ramas perplexa tin sa precizez] imi ia ghiozdanul, il pune pe banca si foarte degajat se pune langa mine. Eu sunt mai timida de fel si in clasa in afara de schimbul obisnuit de tachinari, nu prea vorbim. Iar atunci cand s-a pus langa mine, nu prea ma baga in seama, sau cel putin voia sa dea impresia ca e indiferent, si vorbea cu baietii din fata mea. Nu stiu ce sa mai cred, sunt confuza. A, da, era sa uit...de multe ori isi schimba locul cu baiatul in fata mea. Si gaseste pretexte mai tot timpul sa se uite la mine, se preface ca se uita la un baiat din ultima banca, dar, apoi se uita repede la mine. In clasa, nu prea vorbim, in schimb, vorbim mult pe net, mi-as dori sa nu mai fiu asa de timida si sa pot vorbi cu el in clasa la fel ca pe net. Oare ce inseamna faptul ca imi pune porecle, de fapt, e doar una. "roackera". Strigandu-mai asa tot timpul, si apoi, cand prinde prilej sa fie langa mine, ma ciupeste de mijoc? face asta des...iar anul trecut, m-a ciupit de brat asa de tare, ca s-a invinetit. Ce inseamna toate lucrurile astea? As aprecia daca v-ati face timp sa cititi pana la capat, dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| KittyScarlett45 a răspuns:

Uite, si eu am fost in situatia ta cand eram in clasa a 9-a...Si eu am in clasa un asemenea baiat care vine la mine, ma ia in brate, am tachineaza, imi pune porecle, vb mult pe chat si asa, dar ghici ce.el e intr-o relatie la momentul asta. Ceea ce pot sa-ti spun ca sa te incurajez este ca la inceputul clasei a 10-a, lui chiar ii placea de mine si facea toate chestiile de mai sus, intocmai ca in clasa a 9-a, cand mie imi placea de el. Fiind obisnuita sa nu mai pun la suflet si sa nu ma mai incante atat de mult fazelel astea, pentru ca stiam ca nu inseamna nimic, nu am realizat ca el chiar ma placea..Si el atunci s-a combinat cu alta fata. Tot ce poti face tu este sa vezi daca se comporta la fel cu toate fetele. daca nu, atunci da, te place. Dar daca le ia in brate pe toate, inseamna ca asa se manifesta el, ca e mai apropiat de fete. Succes! :*

5 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu inseamna nimic, jocuri de adolescenti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa fiti impreuna.

| justagirl21 explică (pentru anonim_4396):

Aham, cum spui tu. pup.

| denyemy a răspuns:

Vorbeste cu el sau pune un coleg/prietena ceva sa vorbeasca pentru tine, daca nu ai textele la purtator.
Cel mai probabil ii place de tine, daca nu, e prost.

| NUMEPUBLICDISPERAREE a răspuns:

Toate lucrurile astea inseamna ca esti tu prea copila si naiva si inca n-ai iesit din cocon. Cum sa crezi ca cineva ar putea avea "sentimente" pentru tine, cand voi sunteti niste amarati de colegi de clasa?! Pe bune acum, daca zici ca intre voi exista doar tachinari, incearca sa le stopezi. Daca o sa fie deranjat, probabil II PASA de tine si na. o sa ajungeti si voi sa iesiti la brat din clasa sa ajungi invidia proastelor de clasa 4a. Bravo girl, keep going! Esti smart rau!