| monica_8936 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine?
Am avut un contatct sexual neprotejat... Fara prezervativ, fara pastile... dar inainte de asta am luat 9 luni anticonceptionale.
Mi-a venit luna trecuta pe 3 ian...de at nu am mai luat o luna med...luna ian.si acum 3 zile am avut contact sexual din nou, iar pe 3 feb trebuia sa imi vina ciclul - suntem in 5 si mie nu mi-a venit, de ce oare?
Am facut si 2 teste si au iesit negative...
help me.mor, sunt stresata raucrying

Răspuns Câştigător
| jahjah a răspuns:

Cel mai probabil esti insarcinatawinking bravo

4 răspunsuri:
| cami_6226 a răspuns:

Daca intrerupi pastilele, ramai imediat in orice perioada a luni, eu cred ca esti insarcinata

| mary_4249 a răspuns:

Se zice ca este normal ca dupa ce se renunta la anticonceptionale sa intarzie menstruatia.

| sandi a răspuns:

Mai asteapta, e normal sa intarzie chiar si pana la 1 saptamana jumate-2. Mai asteapta, peste o saptamana daca tot nu a venit, fa doua teste in doua zile diferite la ore diferite. Exista sansa sa nu fi ramas insarcinata, pastilele iti intra in sistem si pot trece chiar luni de zile pana reusesti sa ramai insarcinata.

| Jeonghyeo a răspuns:

Ar trebui sa vizitezi un medic pentru probleme de genul, discuti cu parintii tai etc.