| AlexandraKiss1234 a întrebat:

ma puteti ajutawinking Vreau sa ma impac cu fostul meu prieten, dar nu stiu cum sa fac, ultima oara ne-am certat cam rau si na acuma e mai dificil. Astept raspunsurile voastre si care cred eu ca e mai bun pe ala al pun in practica happy Multumesc anticipat laughing) :*

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Iti propun sa-l lasi in pace.ce e la trecut sa ramana la trecut. oricum nu o sa mai fie la fel mereu o sa va amintiti de chestiile neplacute si o sa va certati iar si iar si etc..Asculta ce iti zice un om cu experienta la baza cu multe „certuri" care s au dovedit inutile intr-un final.

7 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ii propui sa va impacati, vorbesti cu el. Ar fi mai bine sa-ti vezi de drum. Daca v-ati despartit acum, inseamna ca n-a fost sa fie. N-are rost sa mai incerci.

| neutrino a răspuns:

In timpul adolescencei, relatiile sunt multe, putine rezista in timp, tocmai pentru ca partenerii isi pot permite sa faca si greseli, ceea ce ati facut si voi acum. Nu are rost sa reluati ceea ce ati rupt, tot aici veti ajunge: mergeti fiecare, separat, pe un nou drum si tineti cont de greselile facute.

| AlexandraKiss1234 explică (pentru neutrino):

Ai foarte mare dreptate, multumesc pentru raspunswinking

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

Daca vrei sa te întorci la el, trebuie sa iti ceri scuze indiferent ca a fost vina lui sau a ta. Cu toate ca nu prea ar trebui daca tu consideri ca a fost vina lui, ar trebui sa vezi daca isi va cere el scuze asa iti va demonstra ca te iubeste. Dar fa ce simti.

| Alexu9696 a răspuns:

Nu te inpaca cu fostul o ciorba reincalzita nu e la fel, stiu cum e sa iti doresti sa te reintorci la ceva dar de multe ori ajungi in acelasi punct, adica la cearta

| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

Buna.in primul rand de ce v-ati certat? care a fost motivul? tu crezi ca mai exista cale de impacare? pana raspunzi pot spune ceva.incearca sa il lasi un pic nu il "stresa" apoi cere-ti scuze daca nu e o persoana irascibila si se supara pe termen lung poate v-a vrea el sa va impacati big grin zic si eu...tu stii mai bine :*