| anonim_4396 a întrebat:

ma scuzati pentru intrebarea lunga o sa incerc sa fiu cat mai scurta, deci am 18ani, am o relatie de un an jumate, si sambata trecuta iubitul meu s-a despartit de mine fiindca eu i-am spus "ce gandire ai" si el a crezut ca l-am facut prost si a inceput sa se certe cu mine si sa imi zica ca se desparte de mine si sa am grija cum vorbesc cu el si eu ca sa nu mi dea papuci degeaba l-am facut prost pe fata, de atuncea mi-a dat iggnore pe id-ul meu de mess, ma sunase in sambata aia o data dar eu eram in baie si nu am auzit telefonul, ei luni am zis sa vorbesc cu el de pe alt id al meu (cel mai destept cedeaza na) el incapatanat inca credea ca il facusem prost si mi-am primit iar ignore ei el la scoala a tot imbratisat o fata stie ca eu sunt geloasa, eu l-am mai bagat in seama pe skype, prima data sa ma iau de el in legatura cu ceva ce mi-a zis, a2a oara am vorbit cat de cat, ce vreau sa va cer este un sfat daca se poate ( vreau sa ma impac cu el) si sa imi spuneti ce credeti ca ar fi mai bine sa il ignor sa nu vorbesc cu el sau sa ii mai zic un buna ce faci?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu cred ca v-ati despartit din motivul spus de tine, cred mai degraba ca l-a folosit ca pretext sa va despartiti. mai degraba aveti ceva probleme, va certati, nu va mai intelegeti si el a gasit momentul sa iasa dintr-o relatie care nu il mai facea fericit.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,cred ca e cam imatur si cam suparacios.Eu cred ca ori se alinta el, in sensul ca face pe suparatul ca totusi nu e mare lucru ce i-ai zis si daca chiar te iubeste lasa orgoliul la o parte si te cauta sa se impace cu tine.Asta e motiv de despartire? Nu stiu cum poate sa se desparta asa dintr-o prostie de tine si sa fie asa incapatanat.
Acum pe bune,daca tot ai incercat sa vb cu el si el a facut pe indiferentul,te-a ignorat,fa si tu la fel,nu il mai cauta deloc,nu il baga in seama,sa vada ca nu e buricul pamantului,desi vrei sa te impaci cu el incearca sa faci pe indiferenta,te va cauta el daca chiar ii pasa de tine,nu sta el prea mult fara tine daca te iubeste.
Face pe victima,parerea mea ca si eu cu prietenul meu ne mai certam si ne mai scapa cateva cuvinte aiurea,dar nu inseamna ca gata trebuie sa ne despartim din orice,mai ales ca nu a fost o jignire ce ai zis tu.
Ii place sa fie cautathee hee, deci, fi indiferenta ca sa vada cum e.

| mgtow a răspuns:

Daca s-a suparat dintr-o prostie se vede ca inca e un mic copil care ii place sa se joace cu jucariile, daca il iubesti incearca sa te impaci dar mai tarziu iar ai sa ajungi la un subiect stupid si te va lasa din nou.

| NickiMinaj a răspuns:

Poate e doar la menstruatie.

| Luori a răspuns:

Tu crezi ca totul se rezolva printr-un " buna ce faci " sau ignorandu-l? Ce-ar fi daca tot il vezi la scoala, sa mergi la el, il iei de mana si rezolvi fata in fata, nu astepti sa intre pe mess sau skype. Daca tu chiar ai dori sa te impaci cu el, atunci ai face ceva, ai urma ce-ti spune vocea interioara, sufletul.

| NoChanceForUs a răspuns:

E un idiot. Dacă renunță așa repede e clar că nu te iubește.

Răspuns utilizator avertizat
| alis_6305 a răspuns:

Ma...sincer,daca s-a suparat din atata nu prea cred ca te-a iubit,dar... mai bine e sa il ignori,o sa creada ca esti disperata daca il mai stresezi mult si daca o ia pe alta in brate iti face in ciuda, te face geloasa, arata-i ca nu iti pasa big grin tu sti mai bine pana la urma :*

| cretzulina2011 a răspuns:

Eu zic ca cel mai mult o sa il doara daca il ignori o sa vada si el cum e...fi indiferenta