| Myself_5723 a întrebat:

Nu ma mai inteleg cu colegele! Nu vreau sa ma laud sau sa ies in evidenta cu ceva in fata nimanui, dar nu am cui sa-i spun ce se iantampla, doar mamei, dar ea ma sfatuieste sa le ignor! Decand invat foarte bine si am devenit prima din clasa fetele nu mai vorbesc cu mine, sunt rautacioase, ma invidiaza, ma vorbesc de rau. O data chiar au vrut sa ma loveasca ca sa patesc ceva, iar eu i-am spus la doamna diriginta si s-au potolit, dar tot vorbesc urat cu mine si ma barfesc etc.De obicei stau la mine in banca singura si celelalte fete stau impreuna si planuiesc ce sa-mi mai faca ca sa ma simt prost! Ce sa fac? Nu-mi spuneti va rog sa vorbesc cu baietii sau sa le ignor, deoarece am facut asta, dar nu s-a schimbat nimic! AJUTOR! Si inca ceva.Imi este groaza sa merg la scoala pentru ca sunt foarte rautacioase, cred ca vor sa ajunga sa nu mai invat, eu nu mai suport ce se intampla, sunt terminata psihic!

Răspuns Câştigător
| Kerryn a răspuns:

Draga meaaaa stai un pic! Te stresezi din cauza unor pitzitoace invidioase? Nici nu merita sa vorbeasca cu tine! Nu te stimeaza deloc, stii tu fetele sunt foarte rautacioase (unele) cind vad ca cineva ese in evidenta incearac sa faca ceva pentru a stabili egalitatea big grin cred ca fiecare dintre acele "nesimtite" le era ciuda pe tine, si sau unit pentru a te da jos xD stii, nu cred ca ar trebuie sa-ti faci griji din cauza asta, de ce nu incerci sati afci alti prietenei? din clase paralele, dina alte scoli, cartiere, in fine vecie, saiture de net(eu una pe net mi-am facut vreo 50 de prieteni de incredere cu care pot iesi liber in oras si petrece un timp de neuitat). Uita de asa zisele tale colege daca sunt asa rautacioase, tu fa ceia ce faci, fii in continuare cea mai buna :* Nu le lasa sa te doboare, ba chiar nici nu le lua in sema, poate ar trebui sa incerci sa-ti faci si colegi prieteni(am in vedere baieti) nici nu stii cum te imprietenesti cu vreo citiva, poate chiar te vor respecta si vor merita stima ta; P nu ca alea, eu sincer leas trage de floace! xDD Nu e corect cum se comorta cu tine;( si imi pare rau ca o persoana ca tine se streseaza din cauza lor

4 răspunsuri:
| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Te duci la directoare si ii spui ca te 'agreseaza'hee hee thinking sau ca nu te lasa in pace

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Maya draguta ia-ti un prieten/a ff bun/a si stai numai cu el/ea.Sau fale si tu invidioase ca ele sunt proste iar u desteapta si frumoasatongue

| Innashow a răspuns:

Buna! si eu am trecut printr`o chestie foarte asemanatoare anul asta straight face doar ca la mine era si mai complicat straight face in fine...eu mi-am cautat cateva prietene prin alte clase big grin si pana la urma am intrat intr-un grup mai mare dacat a nesuferitelor laughing si am ajuns sa le facem noi pe ele sa se simta prost. si sa stii ca mama ta are dreptate. pana ce nu iti faci noi prieteni cel mai bine e sa le ignori. crede`ma functzioneaza laughing asta le enerveaza cel mai tare.

| Falco a răspuns:

Le trimiti in acel loc mic si intunecat(daca mai inteles) si iti vezi de treaba ta!
Vorbesti cu diriginta si iti faci alte amice...in plus ''cand ei iti arunca pietre tu raspunde cu paine''
Relatia ta cu ele nu se va schimba decat daca ele se vor ''destepta'' si tu nu te lasa de invatat!
Doar spune-i dirigintei,sau unui profesor mai ''sever'', invata, si vezi ca dupa o sa-ti faci alti amici!
Mult noroc!