| Forevăr a întrebat:

Salutare.
De la inceputul anului m-am mutat intr-o scoala noua. In clasa mea este o fata dislexica. Am vazut ca are probleme, m-am imprietenit cu ea. Acum, ea spun ca sunt cea mai buna prietena a ei x-( dar nu sunt. Ea mai "copie", vrea sa stea mereu langa mine, unde ma duc eu vine si ea. Ma simt sufocata. Nu o mai suport. Cum sa ii spun ca vreau saramanem doar colege de clasa?

Fundaa!

1 răspuns:
| Lanyshorta a răspuns:

Nu ii spune direct ca sa nu se simta prost.Incearca sa te departezi de ea, sa nu mai vorbesti mult cu ea, sa incerci sa vorbesti si cu alte persoane.Cand o prietena a mea a inceput sa ma sufoce cu intrebari stupide si intime am inceput sa n-o mai bag prea mult in seama.Vad ca a dat roade comportamentul meu pentru ca nu ma mai sufoca atat.Am ramas prietene, dar mai distantate...