| irinuk28 a întrebat:

am si eu o oarecare problema amoroasa.Eu iubesc un baiat, de foarte mult timp, cu toate acestea nu i-am spus.Nu ne-am vazut de mult, deci care erau sansele sa stiu daca m-ar placea sau nu, ca macar sa fac eu primul pas.Ne cunoastem,iar mai demult si el m-a placut(mi-a spus prietenul lui cel mai bun) dar n-am vrut sa imi fac sperante false,fiindca nici nu stiam ce sa cred(si eu il consideram foarte dragut). Acum de ceva timp, "fluturasii" au revenit din nou pentru mine,dar de data aceasta cu sentimente mai puternice(ma gandesc la el mai tot timpul,cand aud numele lui zambesc ca o "prostuta" ca sa ma exprim asa,si multe alte chestii, intelegeti voi). Problema este alta, insa.Am aflat de curand ca s-a cuplat cu o fata din orasul meu,cu care eram prietena, ne intelegeam, dar ea nu stia ca mie imi place de actualul ei, nu e genul acela de prietena cea mai buna.In fine,partea nasoala e ca nici macar nu stiu cat il iubeste pe el sau doar forma lui fizica,deoarece ea il inseala(da,stiu sigur asta fiindca i-a spus prietenei mele cele mai bune ca ea mai are un iubit si nu poate renunta la el,dupa ea mi-a spus mie, coincidenta). Sunt foarte dezamagita si ranita in acelasi timp sad, stiind ca eu l-as fi iubit si nu l-as fi inselat, deoarece e un baiat care chiar ar merita pretuit, dar poate asa e dragostea...sa iubesti doar ce nu poti avea. Oricum,nu am tocmai o intrebare pentru voi,mai degraba m-ar binedispune niste incurajari.Dar totusi ca sa fie si o intrebare: ce credeti,ar trebui sa il uit? Si daca da, cum sa fac asta, fiindca e foarte greu.Stiu ca trebuie sa il uit,ca doar acum nu ma pot "amesteca" in relatia lor sad,insa stiu si ca roata se va intoarce odata, poate pentru amandoi...
P.S. Va rog nu incepeti cu chestii de genul "copiii din ziua de azi, vedeti-va de scoala", sau altele de genul, fiindca am 16 ani si consider ca e normal sa fie asemenea situatii la varsta asta.Deci va rog doar sa raspundeti cerintelor, critici sau pareri neconstructive nu m-ar face sa ma simt mai bine.
Va multumesc! Dau FUNDA raspunsului care ma ajuta cel mai mult! happy

Răspuns Câştigător
| Ezeru a răspuns:

Nu ar trebui sa te bagi in relatia lui. Mai devreme sau mai tarziu se vor desparti pentru ca o relatie se bazeaza pe incredere si respect si se vede ca ea nu ii arata incredere sau respect. Cel mai bine ocupati timpul si asteapta sa se desparta peurma actionezi, dar vezi in timpul acesta in care astepti incearca sa te gandesti mai putin la el pentru ca viitorul este imprevizibil si e mai bine sa micsorezi iubirea care se poate mari oricand decat sa suferi din cauza ei. Oricum incearca sa fii alaturi de el. Aproprie-te ca prietena ca sa fii aproape de el sa stii cand se va desparti, dar ai grija sa tii o relatie de prietenie sa nu te tradezi ca il iubesti pana nu se desparte ca situatia se va schimba. Mult succeswinking

| irinuk28 explică (pentru Ezeru):

Multumesc mult pentru raspuns kiss...

| Ezeru a răspuns (pentru irinuk28):

Cu multa placerewinking Ai grija ce faci tongue

| irinuk28 explică (pentru Ezeru):

Multumesc,sper si eu happy