| IonelaBianca a întrebat:

Ce sa fac in situatia de fata?
Banuiam ca iubitul meu o place pe alta fata deoarece de fiecare data cand faceam glume despre ea, el ii lua apararea.
Ne-am despartit dupa ceva timp. El mi-a spus ca are nevoie de o pauza ca il stresez prea mult cu mesaje si telefoane.
Eu am tot insistat pauza aceea spunandu-i ca daca ma iubeste o pauza nu-si are rostul. El o tot lungea, dar pana la urma a cedat si a acceptat sa ne impacam. Dupa o luna am aflat ca e in timpul acela cocheta cu aceea fata iar cand a aflat ca eu m-am impacat cu el la lasat balta, ceea ce ma face sa ma gandesc ca el vroia mai mult timp sa se gandeasca ca sa vada daca accepta ea o relatie. Eu m-am simtit mintita, si pana in ultimul moment nu a vrut sa recunoasca ca a facut asta, pana i-am aratat dovezi clare. Am incheiat relatia iar el tot se roaga de mine sa ne impacam pe motiv ca eu nu eram cu el in perioada aia. P.S el se lua de mine ca am iesit cu niste prieteni buni afara cu replica "daca iubesti pe cineva asa mult cum spui nu ieseai dupa 2 zile cu alti baieti". dar el a incercat sa fie cu alta, in cazul meu erau doar amici. Sa-i ofer a 2-a sansa sau nu se merita?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu stii foarte bine ce trebuie sa faci, pui insa o intrebare aici pentru ca (inca) nu te lasa inima. Te-am nimerit?

| IonelaBianca explică (pentru Zenithf):

Multa lume imi spune ca nu ma merita cate am suportat si cat de fidela am fost fata de el... Dar nu stiu de ce ma intreb daca exista o sansa ca dupa experienta asta sa se schimbe. Cu toate ca de data asta orgoliul meu nu prea ma lasa sa fiu o optiune.

| Zenithf a răspuns (pentru IonelaBianca):

Nu lasa orgoliul, lasa constiinta. Si constiinta ta iti spune 'lupul isi schimba parul', nu? In timp ce tu te rugai de el, trageai efectiv ca sa te impaci cu el, el flirta cu alta? Daca atata respect a avut atunci pentru tine, crezi ca se va schimba 'de dragul tau'? Avand in vedere ca femeile sunt mai sentimentale, poate nu-i cea mai buna tactica sa adopt logica, dar argumentele sunt destul de puternice in aceasta situatie, nu crezi?

| PrecioussGirl a răspuns:

NU, nu se merita. Atata timp cat el a fost atras de altcineva si inca este, ca nu trece asa repede, e clar ce "mult" te iubeste. Si are dreptate Zenithf. Nici macar nu a avut curajul sa recunoasca, a mintit in continuare. Daca nu aveai dovezi si nu i le arata-i, el mintea in continuare si asta nu e lucru de iertat pentru ca se mai poate intampla a2a oara.

| cristimihailov a răspuns:

Uneori, o abordare de genul: unde scuipi, nu lingi... poate fi buna, pentru a te pastra fericita.

A doua sansa isi are sensul cand este ceva care sa o ajute. Dar aici... nu prea este.

| IonelaBianca explică:

Nici nu mai vrea sa auda de fata aceea.
El spune ca e o profitoare si cu 2 fete.
Dar spunand lucrurile astea ma face sa ma simt de parca eu sunt rezerva lui, ca eu sunt proasta la care mereu se poate intoarce.

| elena99c a răspuns:

Eu zic ca nu merita a doua sansa. Daca intr-adevar te merita, ar fi ramas in relatia cu tine, fara sa mai "integreze" o a treia persoana intre voi. Daca si tu simti asta, spune-i ferm si incearca sa nu faci o drama prea mare din asta. Pana la urma, fiecare primeste ce merita. Bafta!