| anonim_4396 a întrebat:

maine trebuie sa ma duc la strand cu prietenii si azi dimineata mi-a venit ciclul. am fost la farmacie sa caut vitamina ca, dar nu avea. in schimb mi-a recomandat clorocalcin combinat cu cretisoara. as dori sa stiu daca are acelasi efect ca vitamina ca. va multumeschappy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce vorbeşti? Intenţionezi să opreşti menstra!
De ce? Că te duci tu la plajă şi vai Doamne a venit "beleaua"!
Stai acasă şi nu mai interveni în fiziologia organismului că apoi te întrebi de unde atâtea dereglări.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu, nu. Nu este bine sa opresti menstruatia doar pentru ca vrei sa mergi la strand. Daca vrei neaparat sa mergi, cumpara-ti tampoane O. B. si nu te lua dupa toate vorbele. O. b-urile nu te dezvirgineaza. Du-te la farmacie si cere tampoane o. b Pro Confort. [sunt micute, special pentru virgine]

pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu e bine sa schimbi dintr-odata tratamentul, mai ales ca organismul tau era obisnuit pana acum cu vitamina ca.Ma tem ca va trebui sa stai acasa maine. sad
Dar oricum mai sunt 3 saptamana de vacanta...

| Hmmmm a răspuns:

Sa nu faci asta!
nu are sens sa iti opresti menstruatia cu ajutorul medicamentelor numai pentru ca mergi la strand.asta o sa produca o multime de schimbari in organism si nu este indicat.
eu iti recomand sa folosesti tampoane interne sau pur si simplu sa nu mergi.
iti recomand tampoanele interne ob pro confort mini, sau daca nu ai mai folosit pana acum o sa gasesti tampoane tampax cu aplicator, pentru a usura aplicarea.
o sa iti las aici cateva linkuri de pe care sa te informezi in legatura cu tampoanele interne:
http://www.tampoane-ob.ro/
http://www.tampax.com/en-US/products/tampax-compak-pearl.aspx

| theodoraafi a răspuns:

Ms de raspunsuri dar nici unul dintre voi nu mi-a raspuns la intrebare. toti ati ocolit si v-ati dat cu parerea in alta privinta...

| Bubu_5492 a răspuns:

Cine stie ce vrei tu fa sa faci

| Annie_3559 a răspuns:

Pff.asteapta sa-ti treaca
De ce sa opresti menstruatia?
Te duci peste cateva zile, mare chestieoh go on
Daca organismul tau e sanatos si iti vine men normal. dc sa impiedici lucrul acesta?
Si apoi mai zici ca apar dereglarihappy. in fnhappy

[papa]

| noname_1116 a răspuns:

Foloseste Ob

ce draq

| Roxana18 a răspuns:

Buna!
Si eu am fost acum cateva zile la un majorat si imi venise exact cu o zi inainte, am fost la farmacie si mi-a zis sa iau clorocalcin.am pus vreo 6 picaturi intr-un pahar si peste cateva ore se oprise aproape de tot numai ca a doua zi vine normal.
Sper ca ti-am putut fi de folos.