| Annelisee a întrebat:

.Maine as vrea sa ma duc cu prietenii la strand si azi dimineata mi-a venit menstruatia. Ce as putea si cum sa fac sa ma pot duce maine?sad Se poate opri cumva?
Dau funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate nu poti face nimic. Intratul in apa strandului este interzis in timpul menstruatiei, chiar daca folosesti OB-uri. Poti merge, dar stai doar pe mal, nu intri in apa. sau poti amana.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Menstruaţia NU se poate "opri"!
Şi nici NU e recomandat să încerci.

Dar, poţi să foloseşti OB-uri...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu ai ce face!
A fost ghinionul tau asta este,astepti sa-ti treaca!
Sa nu stai in soare,porti tot timpul sepcuta sau o palarie eventual in cap,hidrateaza-te in perioada asta bine,ceaiuri racoritoare Nestea, apa plata, in niciun caz alcool, mananci mai usor, stai la umbra doar.
Te pup!

| Batgirl a răspuns:

Nu, nu se poate opri insa poti folosi ob-uri.happy

| Marius0012 a răspuns:

Pe bune, cum sa o opresti