| eef a întrebat:

Buna Mereu inainte sau dupa ore ma intalnesc in autobuz cu baiatul pe care il plac, ne uitam unul la celalalt tot timpul, se da in vorba cu mine... fara ai acorda prea multa atentie... Cum imi dau seama daca ma place da sau nu?big grin Daca ar fi sa ma placa ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Baga-te mai mult cu el in seama daca vezi ca in general el te intreba primul ce faci? sau chesti de genul asta inseamna ca te place. Vorbeste cu prietenii lui daca stiu ei ceva. Daca te-ar place lasa-l un pic sa tanjeasca dupa tine adica la inceput spune-i un NU un pic mai frumos iar dupa aceea ( in vreo 2 zile) spune-i sa ti-a parut rau si ca, chiar ai vrea sa stai cu el Bafta funda?

| kynet a răspuns:

Minunat...alta intrebare gen "cum imi dau seama daca ma place"

Scrie-i un biletel in care il intrebi :"Ma placi?" daca ti-e rusine sa il intrebi

| heart11 a răspuns:

Hey, de ce nu esti un pic mai indrazneata? Incearca cu un "buna" fii un pic funny, si restul vine de la sine! Da, sunt baieti care sunt si timizi si un pic mindrii in acelasi timp, insa daca vrei sa afli daca te place sau nu, fii un pic mai indrazneata! Succes!winking