| Elena_8037 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 2 ani de zile! Ne-am inteles bine, dar ne-am mai si certat (ca in orice relatie)! De un an stim amandoi ca un baiat de la mine din grup ma place!
Acum iubitul meu se poarta indiferent cu mine, vorbim putin, ne intalnim odata pe luna, nu ma mai rasfata deloc si nu imi mai acorda atentie!
Baiatul care ma place este mai mic ca mine (si iubitul mai mare), dar el imi acorda multa atentie, imi spune mereu ca ma iubeste, imi face mereu cadouri si vrea sa fim impreuna (suntem in acelasi grup si ne vedem zilnic)!
Nu stiu ce sa fac...Sa raman cu iubitu chiar daca ma face sa sufar si ma enerveaza sau sa il aleg pe celalalt?

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Iubitul tau este gelos alege-l pe care te atrage mai mult happy dar nu pune luna asta in care pr tau era indiferent cu tine pune-l cum era inainte cand era alaturi de tinehappy

| ihavenoidealel a răspuns:

Eu cred ca iubitul tau este gelos! mai bine l-ai alege pe celalalt indiferent ca e mai mic ca tine(iubirea nu are varsta) macar el iti acorda mai multa atentzie si macar iti face surprize...eu pe el las alege ca nu suport iubitii gelosi...
noroc mult in dragostetonguehappy

| Pandarzv a răspuns:

Salut
Eu cred ca ar trebui sa il alegi pe acela care il iubesti, parerea mea este sa il alegi pe acela care este grijuliu ie darnic si care iti spune ca te iubeste pentru ca din cate se vede lui ii pasa si la pr tau chiar de loc si din cate ai zis tinde sa se desparta incercand sa te faca pe tine sa te desparti de el pentru a nu te face sa suferi.
Sper ca te'am ajutat
Mult noroc

| ancuutssa a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi cazul sa discuti cu actualul tau iubit,intreaba`l ce are de gand.Dar daca tot iti vorbeste asa,ar fi cazul sa il lasi, nu se merita sa stai sa suferi, chiar daca ai fost cu el 2 ani,si doare,gandeste`te ca trebuie sa iti fie tie bine,incearca cu baiatul asta, poate totusi, tine la tine si te face sa te simti iubita.