| LovelySmile98 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul aproape 3 saptamani. Nu am simptome, dureri putine sub burta. Sunt prezente scurgeri de culoare maronie. Imi vin zilnic inca din prima zi in care trebuia sa am menstruatia. Ce poate fi? Sarcina nu cred deoarece ultimul contact sexual a fost in urma cu 3 luni iar de atunci am avut menstruatie in fiecare luna abundent. Am renuntat la anticonceptionale acum 2 luni iar ultima menstruatie mi-a venit la termen. Luna aceasta nimic sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil poate fi vorba de o dereglare hormonala destul de severa, care s-ar putea datora exact faptului ca ai renuntat la pastilele AC si din acest motiv activitatea hormonala a reintrat in tiparul in care a functionat inainte de folosirea pastilelor AC. Vizita ginecologica devine strict necesara si obligatorie in asemenea situatii. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sarcina nu ai daca ai menstra

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, dereglari hormonale, sau ciclu neregulat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Inseamna ca e un efect de dupa anticonceptionale daca zici ca de sarcina nu poate fi vorba.

| LovelySmile98 explică (pentru MihaiNicu23):

Asa cred ca nu poate fi vorba de sarcina. Dacă am avut menstruație în următoarele 3 luni și nu am alte simptome. Sper sa nu ma insel

| ShamelessQboy a răspuns:

Din ce ai spus tu, sarcina sigur nu-i, dar iti recomand sa vii la mine la un consult!