| 7291946301 a întrebat:

Bună!
Mi-a întârziat ciclul in jur de 4-5 zile și sunt îngrijorată. Insa in urma cu o seara durerea de burta a fost destul de intensa, dar ciclul tot nu a venit.Viața sexuală este cât de cât activă și țin să menționez că este efectuată de fiecare dată cu prezervativ. Însă in primele 2 min maxim o facem fără. De fiecare data dupa contactul sexual si inainte de el prezervativul este verificat si niciodată nu a fost spart.
Sunt șanse sa fi ramas insarcinata?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand sunt mai multe partide sexuale consecutive, riscul sa ramai gravida este mare, petru ca, dupa o ejacularea ramane sperma pe teava, care se scurge involuntar in vagin, imediat cum este reintrodus.
Asadar, joaca voastra de 2 minute inainte de a pune prezervativul, te poate costa o sarcina, numai daca ati avut partide consecutive de sex sau el s-a masturbat inainte de sex.

| 7291946302 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu au fost niciodată partide consecutive și in orice caz, de fiecare dată urina și se spăla după fiecare partidă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza celor relatate, se poate aprecia ca atat posibilitatea cat si probabilitatea de a putea exista o sarcina formata si instalata in uter, este extrem de mica spre imposibila. Pentru linistea ta sufleteasca daca NU porneste menstruatia in urmatoarele 2-3 zile si intarzierea ajunge sa depaseasca 7 zile, se face un test de sarcina cu rolul de a controla si stabili daca exista sau lipseste hormonul de sarcina in urina testata. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Dacă v-ați protejat nu sunt șanse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4,5 zile e încă bine.Stai sa vezi cum e când îl ai neregulat si habar n-ai dacă ești însărcinată sau dacă doar întârzie 2 săptămâni laughing
Dacă vrei sa fii mai sigura, fa numai cu prezervativ.

| 1Me9 a răspuns:

Buna, fostei mele iubite ii venea foarte tarziu ciclul, chiar exagerat de tarziu, chiar si dupa 3-4 saptamani.Depinde de tine, dar si de posibilele socuri emotionale din perioada lunii astea, deoarece se pot provoca dereglari hormonale, nu e neaparat ca daca intarzie ciclul, sa fii insarcinata, o sa vina, daca stii ca nu a existat ejaculare.