| med2014 a întrebat:

prietenei mele trebuia sa ii vina menstra acum 4 zile si i-a intarziat. Mentionez ca de fiecare data am folosit prezervativ si ovule contraceptive. Din joaca am mai atins-o dar nu am intrat inauntru niciodata. A facut 3 teste de sarcina si toate negative. Mentionez ca dupa fiecare act sexual am verificat ca prezervativul sa nu fie spart. Daca mi-ati putea da un sfat mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca testele au fost facute dupa 14-21 de zile de la contact, cu raspuns negativ, stai linistit, chiar nu e nimic.
Daca ca metoda contraceptiva ati folosit si pastilele, clar acestea sunt cauza dereglarii hormonale.
Poate are o menstruatie neregula sau poate a racit.
Daca ii intarzie mai mult de 10 zile sa mai repete testul de sarcina, daca acesta iese iar negativ, este buna o consulatie la medicul ginecolog, sa nu cumva sa fie vreo infectie, etc.
Bafta happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si din joaca poate ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca mi-ati putea da un sfat mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc!"

Nu mai face sex! Niciodata! Cu placere.

| Lavii007 a răspuns:

Se mai intampla sa ii intarzie, nu trebuie sa fie neaparat sarcina.

| mih2el2 a răspuns:

Stai linistit nu se intampla nimic.mie mi-a intarziat 14 zile.tin sa mentionez ca am facut-o si neprotejat...si daca nu am patit nimic eu nici ea nu pateste

| pauletele a răspuns:

Buna ziua, prietenei mele trebuia sa ii vina menstra acum 4 zile si i-a intarziat. Mentionez ca de fiecare data am folosit prezervativ si ovule contraceptive. tu s-au ea? laughing))