| Anonim12111 a întrebat:

Daca am avut un ciclu care a durat 3-4 zile, care el de fapt dureaza 5 zile, am avut culoarea maro închis si la inceput a fost o picatura de sange rosu deschis, a curs destul de mult, undeva la 3 absorbante pline, poate fi vorba de vreo sarcina? A venit aceasta odată cu data menstuatiei si ma gandeam ca e sarcina, odată ce culoare e maro...mentionez ca toata menstuatia a fost maro, fix primele picaturi sa zic, au fost rosu deschis, dupa doar maro, acum dupa ziua 4, care a curs foarte putin spre deloc, o zi pauza, a curs putin de culoare normala, cum îmi vine normal, e vorba de o sarcina sau ce?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este sarcina, dimpotriva, pare a fi un ciclu menstrual perfect normal!

| irina4219 a răspuns:

Sarcină sigur nu ai din moment ce ciclul tau a continuat, cât despre menstruația in sine poți avea niste dezechilibre în organism, interesează -te exact ce arată culoarea sângelui. Sa fiu sinceră nu am avut niciodată probleme de genul, nu mă bag sa îți dau un răspuns cu riscul sa fie greșit, totuși știu că acea culoare poate arata anumite lucruri despre sănătatea ta, informează -te de preferat din surse sigure sau daca poți contacta un doctor în domeniu, cu atât mai bine.