| DeeaEle007 a întrebat:

Buna, un pic de ajutor happy am 4 zile de cand mi-a intarziat menstruatia. Am facut un test barza ultrasensibil ( am citit pe net ca cica nu e bun) acum seara si negativ. Oare e prea devreme? Imi e teama sa fac altul, ne dorim enorm un bebe. Ultima menstruatie a fost pe 1 iunie, nu am o mentruatie regulata dar media intre ele e max 32zile.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face dupa 7-10 zile de intarziere.
Testul facut este eronat si nu arata realitatea, fiind facut mult prea devreme. Repeta-l peste 4 zile!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul care va putea fi luat in considerare fiindca va avea probabil o acuratete de peste 98=99% si in consecinta va putea fi considerat ca este VALID, VALABIL si CORECT va fi testul pe care il vei efectua peste 3 sau 4 zile. Doar acel rezultat se va putea considera ca fiind garantat corect. Insaprobabilitatea de a fi un rezultat POZITIV este EXTREM de mic, din pacate spre 0 (zero). Multa sanatate!

| DeeaEle007 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu se poate schimba rezultatul?
Atunci de ce ar fi intarzierea? Ginecologic sunt ok, iar la medic nu pot ajunge decat peste o saptamana cam asa ca e in concediu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DeeaEle007):

Nu se considera intarziere si nimeni nu intra in panica din atata lucru, pentru ca, hormonal sunt fluctuatii si uneori ciclul vine cu intarziere de 2-3 zile, fara motiv, lucru foarte normal, chiar si pentru fetele/femeile care au ciclul regulat.