| andrada a întrebat:

Buna!

Mie din clasa a3a imi place de un coleg de-al meu (acum sunt a6a) doar ca el ba glumeste cu o fata, ba ii face complimente la lata, ba flirteaza cu alta si nici nu stiu ce sa mai cred. vara trecuta vorbea toata ziua cu mine pe mess, pana pe la 1 noaptea, mi-a cerut si nr de tel dar in tot acest timp el mai vorbea si cu o alta colega care toata ziua il face prost (in gluma) dar uneori se vede ca pe el chiar il deranjeaza si cu toata astea el a vorbit vara trecuta cu ea la tel crying. Si la niste poze o gramada de fete iau facut complimente si el n-a zis la nici una nimic apoi colega asta i-a spus "faine poze happy " si el a zis "mersi :* ". Ia mai trimis si :*... daca ma saluta pe mess sa-l salut si eu? si daca ma intreaba "esti suparata pe mine?" eu ce sa-i zic?
Inainte mai aveam putin si eram iubiti acum nici prieteni nu mai suntem crying. Nuj cum sa fac sa-l fac sa se comporte ca inainte. Cv sfaturi?
Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar am nevoie de sfaturi

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna, Andrada!
Poate ca el se poarta asa cu respectiva colega ca sa te induca pe tine in eroare, si sa te faca geloasa. Tu ar trebui sa-i marturisesti ca-l placi, sau macar sa-l intrebi daca o place pe fata aceea. Daca zice ca nu, atunci intreba-l de ce se poarta cum se poarta cu ea. Poate pana la urma iti va marturisii ca te placehee hee.
Succes!happy

3 răspunsuri:
| FlyingSoul a răspuns:

Andrada nu dispera exista o singura solutie in care ai 50% sanse sa va faceti iubiti si alte 50% sa iesi u cu inima franta... daca vrei sa risti marturiseste-i ce simti. Discutia v-a rezolva totul.

| DorelSudoru a răspuns:

Veziti de trabalaughingInvata ca ai ce...Ohh din cls a3-a porti asa doagoste

| Georgy_7404 a răspuns:

Nu face prostia sa ii spui ca`l placi... In orice caz, pentru a`l atrage fii indiferenta, fii distanta si cat mai rece...cu cat nu-l bagi in seama cu atat va fi atras de tine. Baietilor nu le plac fetele care atarna dupa ei :*