| andrada a întrebat:

Buna!
Mie din clasa a3a imi place de un coleg de-al meu (acum sunt a6a) doar ca el ba glumeste cu o fata, ba ii face complimente la lata, ba flirteaza cu alta si nici nu stiu ce sa mai cred. vara trecuta vorbea toata ziua cu mine pe mess, pana pe la 1 noaptea, mi-a cerut si nr de tel dar in tot acest timp el mai vorbea si cu o alta colega care toata ziua il face prost (in gluma) dar uneori se vede ca pe el chiar il deranjeaza si cu toata astea el a vorbit vara trecuta cu ea la tel crying. Si la niste poze o gramada de fete iau facut complimente si el n-a zis la nici una nimic apoi colega asta i-a spus "faine poze happy " si el a zis "mersi :* ". Ia mai trimis si :*... daca ma saluta pe mess sa-l salut si eu? si daca ma intreaba "esti suparata pe mine?" eu ce sa-i zic?

Inainte mai aveam putin si eram iubiti acum nici prieteni nu mai suntem crying. Nuj cum sa fac sa-l fac sa se comporte ca inainte. Cv sfaturi?

Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar am nevoie de sfaturi

Răspuns Câştigător
| SeniiiOritta a răspuns:

Pai.Poti sa ai o convorbire frumoasa cu el. Daca te intreaba ceva de genul : "Esti suparata pe mine?" Tu poti sa vorbesti cu el si sa ii explici ca tu tii la el momentan ca la un amic dar el nu te baga in seama si pe tine te doare asta pentru ca tu doresti sa fiti amici pentru ca vezi ca e atat de (de) treaba.il intrebi daca doreste sa fiti amici.astepti catva timp (nu foarte mult, nu e timp de asteptat ^^ ) Apoi ii spui ca te-ai atasat de el si ca tu il placi din clasa a 3a doar ca tu esti o fire mai rusinoasa si nu crezi ca ai fi fost in stare sa ii spui pentru ca vezi cat e de dragut si nu ai crezut niciodata ca ai sanse la el pentru ca vedeai cat sta prin preajma fetelor si ti se pare ca il plac si de aceea. :*:* Te pup! Succes la acel baiat.Si daca o sa fie.Sa va tina! Te pupp! kiss

1 răspuns:
| DeLyUtZa_8860 a răspuns:

Incearca tu sa il bagi in seama. fal sa vada cum esti. atragel incearca sa ii arati ca te pierde incearca s il faci s te doreasca s nu arata de la inceput ca iti pasa. vezi ce reactii face. suparate pe el si daca te place va veni sa isi ceara scuze si iti va zice ca ii pare raw. sper ca te'am ajutat poate dais uh un sfat pentru mine l intrebarea mea :*