| soullesstemptation a întrebat:

Mie imi place de un baiat ( stie ca il plac) si el ma place( mi-a spus asta,desi era evident),intrebarea e,daca l-as invita sa iasa cu mine in oras,as parea o ciudata? Si cum sa il invit in oras? Adica de ex daca ma intreaba ce fac sa ii spun ceva gen ma plictisesc, vii afara?" e ok? Help pls.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te să te ajute Dumnezeu să te ajute la momentul potrivit să fii cerută în căsătorie de cineva și până atunci nu lua tu inițiativa.Chiar dacă le măgulește orgoliul, băieților le place mai mult să știe că au obținut ceva pentru care au avut de luptat.

| neutrino a răspuns:

Spune-i mai bine ca ai dori sa mergi la un film si nu ai cu cine...

| WaterDrop a răspuns:

Da, este ok, daca el nu are curajul sa o faca.Dar vezi ca trebuie sa te apuci de sala si sa te pregatesti de pe acum sa aduci tu bani in casa in timp ce el gateste si spala. Daca tot esti tu barbatul in relatie, macar sa te comporti ca atare.