| Kiddu97 a întrebat:

Azi dimineata eram pe messenger, si vorbeam cu un baiat despre un joc, iar dintr-odata me-a dat buzz o fata de care imi place mie foarte mult.Am terminat convorbirea cu acel baiat, si am inceput sa vorbesc cu ea cam 1 ora si cateva minute.Vinerea viitoare ea pleaca in Italia la mama ei, asa ca eu mi-am propus sa o invit la un suc cat timp mai am la dispozitie. I-am zis pe messenger:"Vrei sa vii cu mine la un suc, in weekend" iar ea mi-a spus ca "da" o sa vin.Eu eram foarte fericit, in timpul ala iar dupa 30 de min, imi da un buzz si imi spune ca nu mai vrea sa iasa la un suc ca ii este lene sa iasa din casa.Am mai incercat dupa aia sa ii spun daca mai vrea sa iasa cu mine, iar de data asta mi-a spus ca nu mai vrea deloc.crying Help!? Ce pot sa mai fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Se joaca cu tine.
Da-i pace,nu-i mai spune.
Posibil,daca nu-i mai propui sa se infurie si sa-ti spuna ea!
E care pe care,aici!
Primul raspuns conteaza,e prima reactie care intotdeauna e sincera!
Asa ca,asteapta.
Fii simpatic si poarta-te ca de obicei,dar... n-o mai invita.
Orice referire a ei la acest lucru, va insemna ca vrea s-o inviti iar, sa stii.
Succes.

5 răspunsuri:
| MsPisic a răspuns:

Si-a schimbat parerea destul de repede.Ori a vorbit cu cineva care a convins-o sa nu mai vrea, ori pur si simplu si-a dat seama ca tu o sa vrei ceva mai mult de la ea si ea nu vreahappy
Incearca sa mai vb cu ea si daca e ok mai intreab-o o data de suc. Daca nu vrea si nu vrea spune-i ceva gen "Ok.Vad ca nu vrei asa ca te las, nu o sa te mai stresez.Dar promite-mi ca atunci cand o sa ai timp, chef de un suc ai sa ma suni!"...happy

| florinflorin14 a răspuns:

N-ai ce sa-i faci. asa sunt fetele. n-are rost sa iti bati mintea cu tot feluri de scene si de intrebari ca oricum in tr-o saptamana pleaca ( cum ai spus tu) deci las-o balta. in lume sunt multe fara prieten care daca la intrebi iti vor raspunde ca au. abordeaza-le cum trebuie si vei vedea ca o sa fie bine. asa ca spor l agatat >>>
funda?

| LeMad a răspuns:

Nimic!
sa o ignori!
nu trebuie sa pari disperat!

| PkAdi a răspuns:

Ignor-o Daca totusi ii place un pic de tine ii va parea rau si poate alta data o sa te invite ea la un suc.

| AllecsXYZ a răspuns:

Poate nu te place.A raspuns da.A stat si s-a gandit dupa care a zis ca ii e lene.Si dupa a prins tupeu si ti-a zis clar ca nu vrea.