| sweety_1169 a întrebat:

nici nu stiu cum sa incep...am un prieten de vreo 10 luni la inceput am facut niste mici greseli insa dupa totul a revenit la normal se comporta f frumos insa a devenit prea posesiv, am renuntat la tot pentru el numai am nici o prietena numai vb cu nimeni decat cu el pentru ca nu ii placeau prietenii mei, am iesit numai cu el am facut orice pentru el numai ca sa se simta bine si el se comporta frumos insa de cateva saptamani se comporta f indiferent cu mine, se gandeste numai la el, imi evita prezenta nu prea mai iesim asa des face crize de gelozie aiurea vb urat cand se enerveaza nu stiu ce s-a intamplat cu el, l am intrebat daca vrea sa ne desp si a zis ca nu, el crede ca eu nu fac nimic pentru el ca il insel etc dar nu as face asta niciodata il iubesc enorm de mult as face orice ca sa se schimbe pentru ca nu pot renunta la el, plang in fiecare seara nu stiu ce sa mai fac cred ca dau in depresie nu stiu ce sa fac ca sa isi revina l-am intrebat dc s-a schimbat si a zis ca nu are nimic. orice sfat e bine venit pentru ca nu stiu ce sa mai fac, mersi

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Libertatea in cuplu e un element absolut necesar ca o relatie sa mearga!

Tu probabil esti foarte indragostita de el si nu vezi cat rau iti face si cate iti cere, dar mai tarziu vei rade cat de fraiera ai fost, vei plange pentru cat i-ai dat!
Nu e normal sa te puna sa faci sacrificii pentru el si neincrederea lui in sine!
Gelos! De ce? Cum ai spus si tu, nu faci ABSOLUT NIMIC ca sa ii dai macar vreo banuiala. Ei bine, asta demonstreaza ca el e mai mult obsedat de tine, vrea sa ii fie lui bine, NU tie, asa cum ar trebui.Cand iubesti pe cineva cu adevarat, vrei sa ii fie lui bine, renunti la tine pentru el; intocmai cum faci tu... dar el face asta? NU!

Sti vorba 'ceea : Barca cu o singura vasla se plimba in cerc!

Sfatul meu e sa vorbesti clar cu el si sa iesi de sub papuc, ca nu acolo e locul tau, ci in inima lui!

Bafta!

| Zady a răspuns:

Crede-ma ca nu te iubeste.si daca te iuebste atunci nu stie cum sa o arate. daca nu iti suporta prietenii nu ar fi trebuit sa ii acetpi chestia asta.eu iti spun ca nu ai procedat bine.si niciodata nu tebuie sa renunti la prieteni pentru ca vei avea nevoie de ei pentru un sfat sau pentru altceva.eu as renunta la el daca nu s-ar schimba.serios.stai de vorba cu el si explica-i. nu trebuie sa te lasi calcata in picioare

| MihaiPloiesti a răspuns:

Prietenul tau este o fire ffffffffffffoarte geloasa, te-a facut sa renunti la prieteni pentru ca vrea sa fi doar al lui. Solutia este sai dovedesti ca nu il vei insela niciodata indiferent de cati baieti esti inconjurata, acordai incredere. Cateodata incearca sal mai surprinzi placut, arata-i mereu cat de mult il iubesti.

| Dobitoc a răspuns:

De obicei nu trebuie sa renunti la prieteni pentru. un/o iubit/a mai ales daca aceasta este la o varsta de 15-16-17 ani.

| sweety_1169 explică:

Avem amandoi 18 ani...