| Marryrry a întrebat:

nici nu stiu de unde sa incep! Sunt intr-o relatie de un an si jumatate dar nu ne mai intelegem deja de un timp ( 5-6 luni) tot ne certam si ne certam,ma jigneste si a dat si in mine(cam cateva palme) si nu mai stiu ce sa fac pentru ca tin la el foarte mult, am incercat sa vorbesc cu el sa nu mai fie asa sa incercam sa ne facem relatia mai buna sa nu ne mai certam dar degeaba, eu am zis si eu am ascultat.Am trecut prin multe impreuna si vad cum totul merge pe apa sambetei si nu am ce sa fac.El nu are incredere in mine,este foarte gelos,extrem de gelos,pe orice si pe oricine! Orice fac nu este bine,intotdeauna gaseste ceva ca sa se certe cu mine,cateodata cred ca nu mai vrea sa fie cu mine si l-am intrebat ca de aceea se comporta asa ca nu mai vrea sa fie cu mine si a zis ca nu,si l-am intrebat de ce e asa si a zis ca daca nu imi convine pot sa imi caut altul si "pa".Nu mai stiu ce sa fac! Am incercat sa fac sa fie bine dar doar eu ca el nu, am incercat in toate felurile sa vorbesc cu el cu frumosul nu a mers, daca m-am comportat indiferenta se comporta si el asa! Am vorbit cu el serios dar DEGEABA!
Mi-ati putea da un sfat? Ce sa fac? Sa las totul balta? Sau?
Mentionez ca avem amandoi 16 ani din aceeasi localitate si ne vedem in fiecare zi aproape.

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Da,sa pui punct!

| Felys a răspuns:

Golan de mic, daca bate fetele de acum, vai de amarata care o sa ii fie nevasta si ii mai face si copii, fugi de el cat mai repede si nu te uita in urma nici o clipa, asemena oameni nu merita iubiti si respectati

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Iti intelegem situatia si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Vix999 a răspuns:

Eu te sfatuiesc calduros sa-i urmezi sfatul si sa-i spui "pa".
Asa putin te respecti? Iti place sa fii umilita? Iti place sa primesti bataie? Iti place sa traiesti terorizata si batjocorita?
Daca da, felicitari, ai tras lozul castigator.
Ai putea sa le spui alor tai de comportamentul lui? Te-ai simti mandra sa le spui asta? Eu cred ca nu. Din asta reiese ca de fapt tu realizezi ca e o aberatie ce se intampla.Singura problema este ca esti prea slaba ca sa faci ceva in privinta asta. Nu ai curajul si taria de caracter necesar. Asta mie imi spune ca toata viata ta vei fi o femeie nefericita.
Nimeni nu are dreptul sa te trateze ca pe o victima...pentru ca tu asta esti : o victima!
Imi pare rau pentru tine. Tu detii puterea de a-ti face viata mai buna sau mai rea. Se pare ca tu ai ales deja cum vrei sa traiesti.
Vestea buna e ca esti inca mica si cu putina indrumare te poti schimba. Vorbeste cu cineva matur : matusa, verisoara/ verisor, frati mai mari, bunici...nu cnteaza. Spune-le ce se intampla si roaga-i sa te ajute sa iesi din aceasta relatie cu un minim de traume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haaa? 16 ani si deja a inceput sa te loveasca, eu nu as sta cu un asemenea badaran nici 2 secunde, daca doresti sa devii sclava lui si sa te imbolnavesti nu ai decat sa continui relatia cu el.Ce te opreste draga sa pui piiorul in prag si sa-i zici, "gata ba! eu zic ca a venit vremea sa ne vedem fiecare de drumul lui ", este genul de persoana bolnava care vrea sa fie totul cum zice el si totul sa fie al lui, chiar daca te minte pentru el este un adevar, genul de persoana meschina care ar face orice pentru ca lumea sa fie la picioarele lui, un egoist fara scrupule. Pune-i in vedere sa te ocoleasca daca nu vrea sa faca cunostinta cu politia, tu nu ai tata? in locul tau i-as fi spus imediat atunci cand te-a batut, ceea ce am scris sunt niste pareri si daca vrei sa le iei in seama le ei, nimeni nu este contra deciziilor tale dar iti zic sa gandesti bine la ceea ce vrei, bataie sau libertate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O Doamne! Cum ai putut să îi permiţi să dea în tine?
Nu poţi doar tu să lupţi pentru o relaţie mai bună. Chiar vrei să continui? Chiar vrei să duci o astfel de viaţă şi pe viitor? Să dea în tine, să nu poţi vorbi cu un băiat că el interpretează altceva?
Dacă el se comportă aşa şi nu îi pasă, nu face marea greşeală de a mai irosi timp cu el.Lasă-l.Înţeleg că îl iubeşti,că ţi-e greu, dar TOTUL ARE O LIMITĂ!
El a întrecut de mult acea limită.
Sfatul meu este să prinzi atitudine, curaj şi să închei relaţia, să te distanţiezi complet de el.
Nu merită nimic acest om.
Cu regret spun, dar în relaţia asta doar tu iubeşti.Pentru el iubirea s-a transformat în obsesie.

Curaj şi succes!

| Kabuto79 a răspuns:

Blestemat sa fie acel barbat care indrazneste sa loveasca persoana pe care afirma ca o iubeste, iadul ar fi prea bland pentru prietenul tau.
Renunta la el pana nu o sa suferi mai mult si o sa ajungi la acelasi sfarsit.
Tine minte un barbat care da intr-o femeie nu e barbat si un barbat care spune ca te iubeste nu te poate atinge

| gabri80el a răspuns:

Sigur te iubeste? Gandeste-te bine la acest lucru.

| LucyLiu a răspuns:

Mda... NU MERITA! Ce idiot ar da in cele mai frumoase fiinte aleuniversului?!? Ar fii bine sa-i dai papucii cat mai repede iar daca te ameninta cu ceva dupa asta, reclama-l la politie! Nu merita sa iubesti pentru ca mai apoi sa fii lovita! Lasa la o parte sentimentele pentru el. TE POATE RANI MAI GRAV!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| marcelbud a răspuns:

Omu sia pierdut increderea in tine de aia e gelos asa iai facu tu ceva si de aia. si cu datul in tine nu a fost bine...