| Myself_5723 a întrebat:

Ajutor! Nu ma mai inteleg cu colegele! Nu vreau sa ma laud sau sa ies in evidenta cu ceva in fata nimanui, dar nu am cui sa-i spun ce se iantampla, doar mamei, dar ea ma sfatuieste sa le ignor! Decand invat foarte bine si am devenit prima din clasa fetele nu mai vorbesc cu mine, sunt rautacioase, ma invidiaza, ma vorbesc de rau. O data chiar au vrut sa ma loveasca ca sa patesc ceva, iar eu i-am spus la doamna diriginta si s-au potolit, dar tot vorbesc urat cu mine si ma barfesc etc.De obicei stau la mine in banca singura si celelalte fete stau impreuna si planuiesc ce sa-mi mai faca ca sa ma simt prost! Ce sa fac? Nu-mi spuneti va rog sa vorbesc cu baietii sau sa le ignor, deoarece am facut asta, dar nu s-a schimbat nimic! AJUTOR! Si inca ceva.Imi este groaza sa merg la scoala pentru ca sunt foarte rautacioase, cred ca vor sa ajunga sa nu mai invat, eu nu mai suport ce se intampla, sunt terminata psihic!

3 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Zimi mie unde inveti ca de noi veni si pe toate ti le matur cocalare imputine si ignorale ca lumea in ziua de azi asa e sa de in spectacol.Esti in clasa a 7-a sau a 8-a mai mult ca sigur ca la liceu nu ai sa vezi comportament de genu asta daca esti din bucuresti zi-mi la ce scoala inveti si o sa te ajut cu placere si nu cred ca sunt singurul care ar bate niste cocalare nu de alta dar mi-e mila de tine si nu mai sta izolata fa-ti un prieten care sa te protejeze poate cu cativa anul mai mare ca tine iar de invatat nu te lasa ca nu trebuie sa renunti la ceva pentru ca barfesc 2-3 fite de pe dorobanti iar asta cu ignoratul nu e o solutie lasa-mi un mesaj in ce clasa esti si cati ani ai te rog.

| picolini a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu timp de 2 ani. eu am fost batuta si filamata de 2 clase... nu lasa sa te termine... daca as fi avut mintea de acum nu s-ar fi intamplat nimic. nu le lasa sa te distruga psihic. diriginta si baietii nu rezolva nimic. si ignoranta nici atat pentru ca o sa continuie sa te streseze. cel mai indicat e sa mergi la ele si sa le spui direct ceea ce gandesti pentru ca alta solutie chiar nu ai. iti iei inima in dinti si le spui ce ai de spus. daca as putea te-as ajuta mult mai mult. stiu cum e sa treci prin asa ceva si nu fa prostia sa nu inveti sau sa nu faci anumite lucruri care iti plac doar pentru ca ele se uita urat si te invidiaza, din contra! transmite-le CLAR sentimentele tale!

| Roxiiiiii a răspuns:

Pãi,cu "specimenele" astea. Pâna nu le dai una nu se potolesc. oh go on În fine tu nu le lua in seama, si continuati studiile linistitã.