| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce parere va veti face dupa ce o sa cititi ce am de spus...Sunt foarte magulita si indecisa.Pt inceput, am 15 ani si o intrebare foarte importanta.Stiu ca poate foarte multa lume si-a inceput viata sexuala la varsta mea, dar mie mi se pare un pic cam devreme.Am un prieten cu care ma inteleg foarte bine. El nu mai e virgin. Celor pe care ii cunosc eu si din cercul meu de prieteni li se pare normal, dar eu nu sunt prea pregatita. El nu ma zoreste, stie ca nu sunt pregatita. Uneori stau si ma gandesc ca n-are rost. Oare e prea devreme la varsta mea? Eu cred ca da, dar am nevoie si de sfaturile voastre cat mai curand va rog.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este prea devreme la varsta ta. Marea majoritate a fetelor isi pierd virginitatea dupa 18 ani si este foarte bine asa. Numai riscul foarte mare de cancer de col uterin ar trebui sa te puna serios pe ganduri.

| RMihai a răspuns:

DA ii prea devreme, eu zic sa mai astept vreo 2 ani, chiar daca esti esti dezvoltata fizic varsta tot aia ii, daca o sa incepi de acum o sa regeti mai inocolo

| jumbO a răspuns:

Doamnee, esti nebuna :O

. Scuze pentru expresie!

Dar majoritatea baietilor isi incep viata sexuala de la varsta de [minim 13 ani-]. uneori se intampla ca unii si de la 19, 13, 14,. depinde cat de educata e persoana respectiva si cat gandeste!

Iar la fete este o rusine sa-si inceapa v. s. de la vasrta asta! Parerea mea e ca fetele ar trebui dupa ce sunt majore!
Acuma mno, gandeste pozitiv fata mea
Sper ca te-am ajutat si ca nu te-am suparat dar eu zic numai adevarul! big grin
P. S : si eu sunt fata! happy. si nu gandesc asa de pe -acum! big grin

Bafta :*!