| Ale9330 a întrebat:

Bunahappy nu stiu ce sa fac, am o mica problema. deci, am stat 5 luni cu un baiat, apoi ne-am despartit din cauza unui motiv banal(asta se intampla acum 4 luni) in acest timp am ramas prieteni, mai vorbeam, ne intalneam la antrenamentele de baseball si ieri s-a intamplat ceva ciudat... m-am uitat direct in ochii lui si el in ai mei pentru o secunda, si am simti acei "fluturasi" in stomac. am vazut in ochi lui ceva ce nu am vazut de 4 luni.

apoi astazi, pe mess, aveam la status o poezie pe care o spusese el la un spectacol. ma rog, o strofa care imi placea mult. a intrat pe mine si a inceput sa zica ca de ce ma iau dupa el ca ce fce el trebuie sa fac si eu si prosti de genul acesta si mi-a zis la un moment dat sa ma duc cu x-ulescu si mi-a facut o criza de gelozie pe tema asta, apoi mi-a spus sa il las in pace si a iesit (am uitat sa precizez ca fusesem cu cateva zile in urma afara cu fratele sau, si m-a intrebat daca mi-am gasit prieten, si am spus ca da, pe acest x-ulescu, dar i-am spus apoi ca am glumit... si prietena mea, a fost la un antrenament, si el i-a spus ca stie cu cine vreau stau eu sau cu cine o sa stau *referinduse la acest x-ulescu*)

dati-mi un sfat, ce sa fac... eu inca tin la el si nu stiu ce as putea face... i-am lasat un mesaj offline care suna cam asa:

deci in primul rand nu inteleg de ce esti suparat? ca am pus aia la status sau de faza cu x-ulescu. daca te-ai suparat de faza cu statusu nu trebuie sa te enervezi in halu asta, poti sa zici sa mi-l schimb, scurt si la obiect, si daca esti suparat de faza cu x-ulescu.sa ne gandim putin, oare de ce as avea statusul ala daca miar place de el?

as avea cateva intrebari:
1. oare de ce mi-a facut criza asta de gelozie?
2. din ce cauza putea fi suparat? din cauza statusului sau din cauza acestui x-ulescu?
3. e posibil sa mai tina la mine?

multumesc ca ati avut rabdare sa cititi si va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| Dianné a răspuns:

1.Nu a facut`o ca asa a vrut el. A facut`o pentru ca mai tine la tine... poate nu ca la o iubita, dar totusi, se simte ceva intre voihappy 2.eu zic ca ar putea fi suparat, gelos, si nervos din cauza ta! de ce ai mintit spunand ca ai prieten? nu puteai sa taci si sa spui nu? pff.bravo! acum e suparat rau! explica`i.nu sta cu mainile`n sold, daca tii la elhappy
3. daca e posibil? 100% tine, pentru. ca un om nu e gelos degeaba(ma refer in dragoste) ti`o spun din proprie experienta. te iubeste! e doar gelos, in momentele astea.Incearca sa vb frum. cu el.Si sa il intrebi dupa ce se calmeaza daca e pregatit sa stea cu tine pentru. a2a oara happy. Faza cu cititu si rabdarea. mie imi place mult sa ajut pe tinerii care au astfel de pr.happyPsiholog ma fac! laughing bafta cu prietenu`! Sa nu mai pomenesti de x-ulescu ala, ca nu va iesi bine!happy
Pupicikiss