| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa fac, imi iubesc prietenul si pot spune ca e cea mai importanta persoana pentru mine in acest moment dar mai mereu ne certam pentru ca el in fiecare zi ma intreaba daca am sa-l insel si chestii de genu'. deja m-am saturat sa ii tot explic, orice ii spun zice ok si a 2-a zi o ia de la capat, ma enerveaza pentru ca nu poate intelege un lucru. Nu vreau sa-l pierd da ce pot sa fac ca sa estompez certurile astea din nimic?

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sa-ti fie inima kiss cand te mai intreaba raspunde-i ca ai sa-l inseli de cate ori ai ocazia deca mai revine cu astfel de intrebari idioate, e bine a gandesti pe moment"cea mai importanta persoana pentru mine in acest moment" laughing eu cred ca vrea sa scape de tine si de-aia te enerveaza

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca i-am zis asta si dupa a inceput ca gata. El nu imi mai zice nimic si cum adica chiar as putea sa I'll insel?laughing) imi zice ca o sa rezolve el singur asta, ca nu ma va mai intreba dar nu vreau sa se teama, nici sa ma intrebe vreau sa aiba incredere in mine si atat. Sunt alte lucruri mai importante de care sa ne ocupam nu sa se gandeasca la o eventuala infidelitate din partea mea. Of. Complicated

| anonim_4396 explică (pentru Cosmiinna):

Draga Cosmina, ai la avatar o poza, te rog sa-mi spui daca mana acea tatuata este a prietenului tau

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este stai linistit :*:*

| anonim_4396 explică (pentru Cosmiinna):

Ok, inteleg ca este ceva complicat intre voi doi dar nu vrei sa scrii, daca nu vrei sa suferi as zice sa pui "piciorul in prag" si sa stai de vorba cu el, "ma iubitule, ma traiti-ar ma'ta! ce-ai ma de tot ma freci de colo colo? vrei sa ne despartim zi-mi frate si cu asta basta n-o mai freca atat la rece ca ma dezorientez, daca-mi pierd reperul s-ar putea sa ma trezesc la un pat cu alta destinatie decat cea a ta", daca nu comunicati intre voi o sa te imbolnavesti, asta e parerea mea

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor) da am incercat sa vorbesc cu elk da am impresia ca nu am cu cine, el imi spune ca nu vrea sa ne despartim ca doar isi face griji, in fine adevaru' e ca in trecut a dat doar peste fete care l-au inselat si probabil s-a ales cu teama asta. habar nu am. sper sa-si revina pana nu incep sa ma satur.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmiinna):

Sti tu asta sigur, te-ai intalnit cu vreuna din fetele alea? cum se comporta prietenii lui cu tine?

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am vorbit cu fetele alea si nici nu vreau, cat despre prieteni relativ ok, are o prietena care am observat ca nu prea ma suporta si bineinteles ca nici eu la randul meu nu o suport pentru ca din vina ei am avut intr-o seara discutii aprinse cu el. Eu am incredere adica am vorbit si cu tatal lui, si mi-a zis ca prietenul meu a suferit mult. Deci nu prea ma indoiesc de asta.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmiinna):

Cu tatal lui? laughing unde ai vazut tu ca orb la orb sa-si scoata ochii? Din ceea ce-mi scrii despre anturajul lui. cam da de banuit deoarece..."spuem cu cine te imprietenesti ca sa-ti spun ce fel de pieten esti", oricum, tu esti fata isteata si nu cred ca iti place sa suferi, pai pana cand? Incearca sa nu te intalnesti cu el cateva zile sa vezi ce face, dar sa-l ignori total

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alt distrus, eu la-s lasa in locul tau, sincera chiar nu mi-ar fi deloc greu, sa pun mana pe telefon si sa-l dau in *** m2asii. Pur si simplu el nu are incredere, daca nu exista incredere poti sa iti iei adio de la orice relatie. Poate ii pasa prea tare dar ar suna cam obsedat'.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Vorbeşte cu el despre asta, faţă în faţă şi clarificaţi nişte lucruri. Dacă nu poate să înţeleagă despărţiţi-vă, simplu. Nu eşti de piatră, ai şi tu nervii tăi. Despartă-te de el, o să regrete asta, după dacă îţi demonstrează că s-a schimbat, iartă-l şi luaţi-o de la capăt.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : bvb.marty

| NotToday a răspuns:

Cel mai probabil ii e frica sa nu te piarda... Solutia ar fi, sa stati mai mult impreuna, sa ii demonstrezi ca doar de el iti pasa si sa ignori (macar o perioada) orice persoana de gen masculin... Asa is unii baieti, gelosi si posesivi, dar cu timpul o sa isi revina happy

| miru20cmrecords a răspuns:

Nu poti sa faci nimic va certati pentru ca va iubiti.

| BBEgirl a răspuns:

Buna si tie.Asta cu cea mai importanta persoana e un pic mult spus pentru ca el azi e, maine poate pleca, in schimb parintii raman acolo langa tine si te iubesc neconditionat, e doar o parere personala, o paranteza la situatia expusa. Din cate spui tu e genul de baiat care ori ii este teama sa nu te piarda si atunci te sufoca cu temerile lui, ori este posesiv. Incearca sa ai o discutie cat se poate de serioasa si sa ii explici ce te nemultumeste. Succes draga!