| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa fac, iubita mea vrea sa facem sex.eu am 15 ani, ea are 17 ani (mentionez ca sunt fata si da.sunt bisexuala)
va rog fara jigniri, daca am alta orientare nu inseamna ca nu pot trai pe TERRA
a zis ca ma lasa sa ma gandesc.suntem de o jumatate de an impreuna si o iubesc mult dar...se pot lua boli daca amandoua suntem fete?
multumesc.

Răspuns Câştigător
| shane_9616 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi nu prea ai cum sa iei boli tongue si nu inteleg de ce ai asteptat atat adica de o fata te apropii repede nu e ca si cu baietii plus ca e foaret misto nu ar trebui sa iti faci atatea griji lasate purtata de val nu cred ca vei regreta si nu e mare lucru uite daca vrei sa vb lasmi un mesaj poate te pot ajuta si eu am avut o experienta asemanatoare :*

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca aveti contact sexual, normal ca se pot lua booli. In orice moment vii in contact cu secretia vaginala a partenerei tale, poti lua o boala cu transmitere sexuala.

| Derye a răspuns:

Eu nu te judec pentru ca putin imi pasa. Peste 5 minute, am sa uit ca existi oricum.

Bolile se pot lua, doar daca una dintre voi are. Mergeti, faceti'va analizele si apoi faceti prostioare.

Daca imi dati si mie o poza cu voi in plin fapt, nu ma supar. D:

| Emeraude a răspuns:

Nu cred ca se pot lua boli daca va ingrijiti de aspectul igienei.
De ce esti indecisa, inca nu esti sigura pe orientarea ta sexuala ori iti este frica de prejudecati? Daca o iubesti si te iubeste, va veti simti minunat impreuna, trebuie doar sa va lasati duse de val.
In rest, nu-ti fa griji, daca simti ca esti pregatita pentru acest pas, fa-l! Daca nu, mai astepata, nu ceda presiunilor, tu stii cel mai bine ce simti, mult succes, pa-pa!happy

| Damian a răspuns:

Da cum sa nu toate bolile cu 's' posibile si altele, daca impartiti jucariile sau faceti oral

Răspuns utilizator avertizat
| paramore a răspuns:

Daca tu esti virgina de unde stii ca iti place sa fii bisexuala, daca nu ai avut inca un raport? mai bine incearca si cu baieti, sa vezi de fapt care e orientarea ta

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! ce spuenti sa va faceti ceva teste? si dupa faceti ce vreti cu viata voastra sexuala happy

| Georgiana21 a răspuns:

Mi se pare penibil că pe acest site sunt încurajate bisexualitatea, homosexualitatea şi toate acestea.
Întradevăr, nu te condamnă nimeni de pe TERRA, dar te va judeca Cineva din cer şi anume Dumnezeu. Tu ştii că e păcat?
Aşa din curiozitate, ai auzit că e un păcat mare?

Şi lăsând tematicile religioase la o parte, nu ai decât 15 ani.Cine ştie, poate peste câţiva ani vei regreta amarnic că ai fost în stare să întreţii astfel de relaţii sexuale.
Se pare că noua generaţie de fete, nu mai ştie ce e respectul de sine!

| alessia5158 a răspuns:

Din cate imi dau seama cred ca nu ti-e prea clar termenul bisexual (data fiind varsta si intrebarea ta)! Esti sigura ca nu esti homosexuala (lesbianca)? Uneori, un individ se prezinta ca fiind bisexual din teama de a nu fi considerat homosexual. In zilele noastre, termenul "lesbiana" este utilizat în legătură cu femeile homosexuale şi este derivat din Lesbos, numele insulei greceşti pe care poeta lesbiană Sappho a trăit în antichitate. La vârsta adolescenţei o asemenea orientare sexuala poate fi un rezultat al îndoctrinării- prin coerciţie sau prin seducţie.
Homosexualitatea la vârsta adolescenţei creează multe probleme care includ: afectarea selectării unor scopuri în viaţa adolescentului- viitorului adult, urmată de scăderea stimei de sine, apariţia depresiei, a tulburărilor de adaptare.

| Any_2443 a răspuns:

Esti foarte tare.Chiar misto de tot.Nu am mai auzit de vreo fata care ar fi bisexuala la 15 ani.(nu te critic)fiecare face ce vrea

| pendula a răspuns:

Poti lua renumita boala " degetica " daca vrei sa eviti chestia asta simplu.sunama 07cautama.

| lolitaa a răspuns:

Acum sincer eu zic sa o faci si cu fata asta. dar dupa incearca si cu un baiat si ai sa vezi daca mai ai aceeasi orientare sexuala pe care sustii ca o ai ...nu cred ca la varsta ta,., sti prea bine in ce konsta orientarea aceeasta sexuala.bafta

| Robert_3357 a răspuns:

Nu iei nici`o boala doar fa-o laughing

| 3thera a răspuns:

Da, se poate, cu toate ca sansele sunt putin mai mici.eu zic sa va faceti niste analize speciale pentru asta si gatawinking mai documenteaza-te si pe google, unele articole sunt folositoare.

| nivajna a răspuns:

Pai daca esti bi mai bine ai incerca cun baiat sa vezi mai precis ce orientare ai da daca totusi cu fata nu enimic rau insarcinata nu ramii dar daca va iubiti si ea nu ti-a spus daca are vreo boala totul e normal

| Roxana18 a răspuns:

Buna! Da normal de ce sa nu faci daca te simti bine cu ea si o iubesti, nu? Mie nu-mi place sa judec pe nimeni.fiecare iubeste pe cine simte indiferent ce rasa, varsta, sau sex este...in ceea ce priveste partea cu bolile nu cred ca puteti pati ceva.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pot lua boli si daca e o fata si un baiat.
aici nu stiu sigur ce boli ar putea fithinking
dar aveti grija...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. vti imbolnavit la cap.nu pentru ca va iubiti.ci fiindca santeti minore, si nu stiti inca daca orientarea este definitiva sau nu.inca santeti in plina formare a ei. a-ti incercat si tabara cealalta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunteti amandoua sanatoase cum sa luati boli? Nu va faceti griji! Daca esti bisexuala e foarte bine, respectwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca iubita ta nu are bolihappy insa ca soua prietene bune puteti face amandoua un control la o clinicahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ehh daca sunteti sigure ca nu aveti nici una boli, lasate dusa de iubirea ei si fa ceea ce simti cu adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu de sigur