| anonim_4396 a întrebat:

Buna
vreau sa ma ajutati cu ceva.prietena mea mi. a cerut sa facem sex. ea are 17 ani iar eu am 15 (mentionez ca sunt fata si da.sunt bisexuala)
va rog fara jigniri sau ceva de genu
daca am alte orientari nu inseamna ca nu pot trai pe TERRA
mi. a zis ca ma lasa sa ma gandesc si ca va astepta sa ma acomodez cu relatia.suntem impreuna de o jumatate de an.nu stiu ce sa fac, o iubesc dar...se pot transmite boli daca amandoua suntem fete?
multumesc

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da se pot transmite boli.Si daca nu esti pregatita, nu trebuie sa faci acest pas.

Suna aiurea cand ma gandesc ca vorbesc despre o relatie dintre 2 fete :-s, dar daca te iubeste o sa te astepte pana vei fi pregatita.

| wildthing a răspuns:

De asta ti-e teama doar? Ca poti sa iei vreo boala de la ea dupa ce ai fost cu ea o jumatate de an? Cred ca ar fi trebuit sa stii multe despre ea pana acum si sa fii vorbit deja deschis despre anumite chestii, inclusiv daca e mai libertina, face sex si cu alte persoane si e posibil sa aiba vreo boala. Si pana la urma, o boala o poti lua oricand si de la oricine. Ce sa facem acum, sa devenim paranoici? O boala o poti lua si de la un sarut. Pesupun ca te-ai sarutat cu ea, nu?

| doc69 a răspuns:

Se poate doar esti pe terra dar nu mai mult ca in orice alta situatie

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

In primul rand felicitari ca nu iti este rusine sa iti recunosti orientarea sexuala. Puteti face sex linistite, atata cat respectati igiena e totul ok. Daca va iubiti si aveti incredere una in alta, merita. Bafta in pat!

| dhraqull a răspuns:

Pai clar, esti gay => trebuie sa mori, o sa arzi in iad sau in purgatoriu cu restul copiilor nebotezati.
O sa folositi strap-on?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, imi imaginez ca la 15 ani ai de unde sti cu siguranta ca esti bisexuala... si DA, normal ca se pot transmite boli daca sunteti amandoua fete. De obicei voi sunteti mai pline de BTS-uri decat baietii, statistic vorbind. Baietii iau de la fete si duc la alte fete. Ei sunt purtatori asimptomatici, in general. Pe bune, eu zic sa lasi relatiile sexuale cu fete, ca ies nasol tare. Fetele (bi sau lesbiene) sunt foarte posesive, si o sa iasa urat daca o sa vrei despartire...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt bisexuala :X:XX: imi cauti si mie niste fete? id-ul meu e ksenya_93 plzzlove struck