| andrada a întrebat:

Heihappy am nevoie de niste pareri si de la fete si de la baieti big grin Deci: am stat 3 luni cu prietenul meu (Cristi) si acum 2 saptamani s-a despartit de mine sad sunt sigura ca m-a iubit pentru ca mi-a aratat de multe ori asta ba chiar a si plans cand ne-am certat prima data. Cand ne-am mai certat m-am tinut dupa el ca o disperata sa ne impacam si pana la urma a acceptat dar nu vreau sa mai faca iar acest gest. Am zis ca nu conteaza orgoliul atunci cand iubesti dar m-am umilit destul happy am crezut ca daca o sa-l las putin timp in pace o sa se intoarca la mine dar vad ca nu e asa sad de la dedicatii de dragoste am ajuns nici sa nu ne mai salutam oh go on ideea este ca in ultima vreme prietenii lui imi tot spun lucruri de genu' : "bah cristi inca tine la tine"; "cristi a zis ca te pupa"; "cristi a zis ca vrea sa va impacati" etc. iar eu nu stiu ce sa mai cred. Daca sunt adevarate chestile astea de ce nu mi le spune el? (nu e genul timid deci nu vad care e problema) Sa ii cer sa ne impacam? ne-am certat dintr-un motiv foarte aiurea,mai mult dintr-o gluma, o colega mi-a spus "poate voia sa se desparta de tine mai demult si a folosit "gluma" asta ca pretext, iar daca e asa nu are sens sa mai incerci". Ce sa fac? sa-i cred pe prietenii lui?

Răspuns Câştigător
| Anailyn a răspuns:

Buna! Hai sa iti dau un sfat! El nu este interesat sa vina la tine pentru ca te duci tu la el. Daca tine la tine, tu te poti purta distanta, fara sa iti pese, iar el se va apropria de tine. Bine spus, te-ai umilit destul. Sa facem un calcul...Ai cumva anii intregi e relatie sau casatorie? Si inca 2 copii si datorii de achitat sa te arunci la picioarele cuiva? Nu! Deci fi sigura pe tine, nu te lasa influentata de aparentele prietenilor sai si fi tare. Prietenii sai pot face si glume pe acest subiect, insa tu nu dar crezare, si fa-te ca nu auzi, sunt sigura ca va ajunge la urechile lui comportamentul tau, si va da roade, daca TINE LA TINE Si daca nu, stai linistita, lumea este plina de baieti:* Te pup si nu uita, este o domnisoara nu o sclava:*

1 răspuns:
| tofanlucian12 a răspuns:

Depinde de ce colectiv are parte. si daca zici ca tinea la tine mai da.i o incercare