| Rebeeca17 a întrebat:

E o rusine sa fi virgina la 17 ani ? Din grupul meu de prietene sunt singura care inca mai este virgina si ma simt cam naspa.Pana acum nu prea am avut o relatie serioasa,mai bine zis nu am vrut una.Nu prea stiu ce e cu mine,ma satur foarte repede de o relatie,azi imi place de un baiat,iar dupa ce ma combin cu el nu mai imi place.Tot timpu patesc la fel.

Răspuns Câştigător
| sdfsdfsd a răspuns:

Asa patesc si eu la fel.Si eu merg pe 20 si nu ma crede nimeni, dar sicner nici nu ma intereseaza ce zic oamenii pe la spate despre mine.Cel care va fi convis ca ai fost virgina este cel care chiar te va iubi.pup

23 răspunsuri:
| briosicabriosel a răspuns:

Sincer? Nu este nici o rusine sa fi virgina, felicitarile mele, pentru ca inca esti virgina, eu in locul tau, m-as mandrii ca sunt neatinsa, poate ca pana acum nu ai gasit baiatul potrivit pentru o relatie de lunga durata,
Toate cele bune, pupici

| Amelya02 a răspuns:

Nu este o rusine, ar trebui sa fi mandra de tine ca nu esti la fel ca toate!

| Isabelamaria21 a răspuns:

Nu, în nici un caz nu e o ruşine să fi virgină la 17 ani.O ruşine e pentru ele că nu mai sunt virgine de la vârsta asta.Deci stai liniştită.

Să ai o zi plăcută!

| larrii a răspuns:

Ar trebui sa fii mandra ca esti virgina la varsta asta! Asa nu te pot considera altii o usuratica. De ce sa te grabesti cand poti astepta momentul potrivit cu persoana potrivita. Nu ai de ce sa te simti aiurea, e chiar foarte bine happy felicitari

Răspuns utilizator avertizat
| NuamnumesuntANM a răspuns:

NUUUU este rusine de loc trebuie sa fi mandra ca esti virgina la 17 ani sunt unele fete care la 12 ani nu mai sunt adica niste proaste big grin

| PisSsy a răspuns:

Deloc! Nu, e o rusine sa nu mai fi virgina la varstra asta, crede-ma cunosc fete care nu mai sunt virgine de la 13 ani si nu se vad bine in ochii multora dintre noi astea mai cuminti si nu numai! nu TE ingrijora ne va veni si noua randul eu nu ma grabesc deloc!:*

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti naspa ca esti singura virgina din grupul de prietene. Eu zic ca e ceva normal. Si viata sexuala se incepe dupa 18 ani, cel putin asa cred si gandesc eu!

| SMA a răspuns:

De ce ar fi rusine? Pentru ca asa zic prietenii tai? Nu e o regula sa iti pierzi virginitatea de la o varsta frageda, e o prostie. E o prostie ca a devenit o moda treaba asta. O pierzi atunci cand simti ca esti pregatita, cand iti gasesti persoana potrivita, nu ca sa fii in pas cu ceilalti. Noroc!

| Yukidaruma a răspuns:

Nu, nu e o rusine deloc, e chiar bine ca esti inca virgina, si sunt sigura ca baiatul pe care il vei alege va fi si el norocos ca are o prietena ''pura'', nu trebuie decat sa astepti, nu te grabi, si nu asculta ce spun prietenele tale, e chiar o prostie ca toate fetele au ajuns sa isi piarda virginitatea chiar inainte de 14 ani, sau chiar sa aiba si copil (crede-ma, ca am patit sa intalnesc astfel de persoane), daca nu crezi ce zicem noi fetele, vezi parerea unui baiat, sunt sigura ca nici baietilor nu le plac fetele care iau baietii pentru o noapte, si gatawinking

| MissPitica a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine, o virgina si am 18 ani aproape, am un iubit stabil care ma asteapta si sunt singura virgina din grupul meu. Ma intreaba fetele de ce nu incerc si am zis pana nu simt ca sunt pregatita si ca pot sa ma daruiesc unui baiat nu ma las pe mana oricui.Deci nu te simti naspa fi mandra, tu poti fi ca prietenele tale dar ele ca tine nu mai pot fi.:X

| Aurelian0709 a răspuns:

Nu este nici o rusine ca esti virgina, chiar ar trebui sa te bucuri ca esti diferita dintre grupul tau de prietene. Nu te lua dupa lume ca nu mai este la moda sa fi virgina. Sunt multi barbati care și-ar dori o fata cuminte. Poate nu iti place de baiatul ala, poate nu te atrage de acum esti cu el si maine nu.

| BeAmazing a răspuns:

Pai chiar nu e o rusine! Nici nu e bine sa incepi daca nu esti sigura ca baiatul cu care incepi nu te iubeste cu adevarat! pentru ca o sa ti si mai mult la el! Parerea mea este sa le lasi pe alea sa zica ce or zice.si tu sa te simti binewinking Mult succes! Ceaoo! Sper ca ti-am fost de foloswinking!

| Butterflybeautiful a răspuns:

Nu, în nici un caz nu e o ruşine să fi virgină la 17 ani.O ruşine e pentru ele că nu mai sunt virgine de la vârsta asta.Deci stai liniştită.

Să ai o zi plăcută!

| Wowhow a răspuns:

Rusine? De ce? Ca nu te poti face de ras in public cand te lauzi si zici in gura mare ca ai fost cu nu stiu cati? Stii ce urat sunt privite astfel de persoane? Gandeste-te ce penibil suna cand se umfla in pene un baiat ca s-a mai culcat cu una. Dar apoi la fete? Pana acum cum au trait femeile de se simteau bine si cand erau virgine pana la casatorie? laughing Nu zic ca ar trebui sa astepti atat, dar daca iti incepi viata sexuala cand nu esti pregatita nu vei fi deloc in largul tau! Bafta!

| InDaMix a răspuns:

Pentru ele e o rusine nu pentru tine stai linistita.

| Liviucu a răspuns:

Virginitatea ti-o pierzi doar cand iubesti cu adevarat pe cineva. Vei ajunge in unele momente cand nu numai ca vei simti nevoia sa faci dragoste cu el ci ca faci dragoste pentru ca-l iubesti. happy

In ceea ce privesc celelalte fete, astazi multe isi pierd virginitatea pe la 14-15-16. Indiferent de ce citesti pe forumuri sau ce spun ele, fetele care stiu ce vor sunt cele mai bine vazute in societate. Si cea care stie ce vrea, nu face dragoste cu oricine... mmnnu? happy

Ca o incheiere am sa iti las o fraza care e superba. Sper sa te imbarbateze. Ea suna cam asa: "♥ O femeie adevarată nu face dragoste cu un milion de bărbaţi. O femeie adevarată face dragoste cu un singur bărbat dar într-un milion de feluri. happy"

Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari! nu-i nicio rusine si nu te stresa prea tare ca o sa vina si rindul tau ca nu e concurs. De ce te simti naspa, pentru ca nu poti sa spui si tu in grupul de prietene despre cum te-ai... cu x sau y; nu-i nici o pierdere, poti sa-ti folosesti imaginatia si sa participi si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subievtul acesta e foarte discutabil deci mai bine ramai asa cum esti si nu te lua dupa alte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusine pe dracu'! Vezi-ti de viata ta, ia deciziile pe care le crezi corecte, si nu-ti mai pune intrebari tampite. Esti la varsta la care explorezi totul in jurul tau, este normal.
P.P. Daca aud ca ai ramas insarcinata... va impusc pe amandoi laughing

| Katherineeeeeeee a răspuns:

LeXyŞiPunctt are dreptate nu este nici o rusine, rusine trebuie sa le fie fetelor care nu mai sunt virgine de la o varsta foarte frageda [de la 14 ani]... in plus nu ori ce fata de pe strada este virgina la varsta ta... sa ai o zi frumoasa, a da si nu te lasa influentata de prietenele tale si sa faci vreo prostie happy sper ca te-am ajutat :*

| alexx1111 a răspuns:

Esti adolescenta iti zic eu asa patim toti.Nu trebuie sa fi stanjenita daca esti virgina poate prietenele talea au relatii serioase de asta nu mai sunt.Inca nu ai gasit jumatatea asteptata iti spun eu. Sper ca te-am ajutat

| Ilincuț a răspuns:

Logic ca nu e o rusine. Spre exemplu la mine in clasa este una care se lauda ca nu mai e virgina [mda. stupid]. Toti stau in limba dupa ea fiindca e considerata o curva. Rar mai vezi cateva fete la 17 ani virgine deci bravo! Acum depinde cand gasesti persoana potrivita pentru viitorul pas. Faci dragoste cand te simti preagtita si cand chiar esti indragostita.[Trebuie sa fie si reciproc]