| KittyGirl16 a întrebat:

Buna,numele meu este Alina si de cateva luni incerc sa uit un baiat, pe care l-am iubit foarte mult.El era un fost coleg al unei prietene care mi l-a prezentat si mie.Eu il mai vazusem pe coridor si incepuse sa imi placa de el. Dupa ce am vorbit mai mult prin mesaje, si 2 zile pe mess, mi-a spus ca daca vreodata nu am cu cine sa vorbesc, sa vin la el. Dupa ce am stat cu el 2 pauze, ne-a vazut unu mai mare si a inceput sa imprastie zvonuri ca eu si cu el suntem impreuna si alte tampenii.Cred ca asta l-a cam jenat, iar dupa 3 zile de l-a incident mi-a dat mesaj ca are ceva important sa vbeasca cu mine pe mess.Acolo mi-a spus ca nu vrea sa ne mai vedem, ca nu vrea sa ma faca sa sufar si sa nu mai vorbim.Am inceput s aplang si sa-l rog sa-mi mai dea o sansa, dar el a zis ca asta e decizia lui si ca el stie ce e mai bine.Cand o prietena de-a mea l-a intrebat de ce, i-a spus sa nu se mai amestece si ca lui ii plac tipele mai mici.Eu am 16 ani, iar el la fel.Va rog spuneti-mi cum sa-l uit, ca ma doare inima ori de cate ori ma gandesc la el.Va rog foarte mult.

Răspuns Câştigător
| 354 a răspuns:

Buna ziua.Imi pare nespus de rau pentru situatia ta,dar din pacate nu exista un remediu pentru a nu mai suferi,tu singura te poti ajuta,nu noi. Daca nu te place sa stii ca nu este sfarsit de lume, va veni o zi cand vei intalni si tu un baiat bun care te va place cu adevarat! nu te descuraja toti trecem prin perioade grele in viata, dificultatea este doar sa vrem sa le depasim, repet noi doar cu un sfat te putem ajuta nu te putem face sa il uiti, din pacate.Sa sti ca si eu si multi alti de pe acest site au suferit poate mult mai mult decat tine, dar ne-am recapatat fortele singuri si am trecut cu fruntea sus prin greutatile astea, pentru ca iti spun sigur ca sunt trecatoare, deocamdata ai doar 16 ani, ai toata viata inainte sa cunosti baieti.Ce credeai ca vei ramane cu el? da-mi voie sa-ti zic ca te-ai inselat, rare sunt cazurile in care fetele raman cu primii iubiti pe care ii au. Mult succes!

1 răspuns:
| bibiicaaa a răspuns:

Nu te putem ajuta noi cu nimic. Poate daca ai avea alt iubit, l-ai uita pe baiatul acesta. Altfel..ai putea scapa de sentimentele astea foaarteee greu. Nu e ultimul baiatwinking. O sa-ti gasesti altul care sa te merite.