| anonim_4396 a întrebat:

O prietena a intretinut relatii intime cu prietenul ei si s-a rupt prezervativul din greseala. Prietenul ei nu a ejaculat in ea. Este foarte ingrijorata.Tin sa precizez ca menstruatia i-a venit in data de 4 iulie iar ea a intretinut relatiile pe 9...este posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sangerarea menstruala a pornit in data de 4 Iulie si actul sexual a fost intretinut in data de 9 Iulie, adica in a 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual se poate considera ca in aceasta situatie actul sexual a fost intretinut intr-o zi care face parte din perioada de infertilitate foarte ridicata. Si de asemenea fiindca NU a ajuns sperma in vagin rezulta ca posibilitatea de a se putea forma o sarcina este extrem de mica spre IMPOSIBILA chiar si DACA lungimea ciclului menstrual este intotdeauna mai mica de 23 de zile. In consecinta atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma sarcina in cazul/situatia prezentatata este practic... spre IMPOSIBILA. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Șansele să se formeze o sarcină în astfel de condiții sunt aproape nule.

| RobertMoon a răspuns:

Nu poate lua un test de sarcina sa verifice pur și simplu?

| anonimmuull a răspuns (pentru RobertMoon):

E devreme inca. trebuie sa treaca 3 saptamani

| Crackman a răspuns:

Sunt sanse mici de tot

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu poate fi.

| GouDidodino a răspuns:

Fa un test de sarcina dupa 3 saptamani de la actul sexual