| 03Didy03C a întrebat:

O sa trec la subiect! Imi place de un baiat, si obisnuiam sa vorbim zilnic, cu toate ca suntem in aceeasi clasa, vorbeam mai mult online. Si devenisem foarte buni prieteni. Pentru a observa cum se comporta sau ceva de genul l-am intrebat cum ii spun unui baiat ca imi place de el si intrebari de genul! Si a doua zi tot asa am mai vorbit, dar a treia zi mi-a dat block si la scoala ma evita, orice il intrebam imi zicea : "nu e treaba ta" si a luat-o in brate pe o fata cu care a fost dar aceasta nu il mai place si l-a ranit când a fost cu ea! Iar acum sta cu ea, ma evita, pe ea o alinta. El cred ca stie ca imi place de el, nu i-am zis eu dar i-a spus unui coleg ca asa crede. Acum dupa un capitol, vin intrebarile:
1. De ce ma evita acum când vorbeam zilnic si chiar devenisem foarte buni prieteni?
2. Cum as putea sa nu mai sufar când ii vad? Când il vad ca o ia in brate?
3. Când vorbeam el mi-a trimis un link pe instagram cu o fata de care ii place, si m-a durut. devenisem asa buni prieteni incat imi spunea de cine ii place. Asta nu e o intrebare, ci un amanunt dar eh.
Deci voi ce ati face in locul meu? De-abia am iesit dintr-o depresie si nu mai vreau una. Am inceput sa plang in fiecare seara cu imaginea aia cu ei doi in brate.
4. Ceva sfaturi?
Dau fundita la cel mai bun raspuns! happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 posibil vorbea de plictiseala cu tine, ti-a dat seama ca il placi si dupa ce a fost ranit de fata aia a fugit de tine pentru ca prezentul ne aminteste de trecut
2 nu poti, asa e iubire
3 vrea o parere despre fata aia, posibil te credea o prietena dar nu iubita, poate o sora, nu trebia sa il sacai asa dintr-o data
4 vb cu el ca doar nu va fugi de tine
poate e dezamagit si nu stie ce vrea ar fugi la fosta dar sa convins de ea, cu tine poate iar retraieste trecutul, uita-l si asta e, daca e badboy se foloseste de fete pentru sex nu stiu cum e, nul cunosc

| RAY a răspuns:

La noi baietii o data punem suflet apoi numai punem nimic ca vedem ca suntem dezamagiti, frica de dezamagire e cea mai aiurea frica

| Daniellllll1 a răspuns:

Poate te evita din cauza ca si-a dat seama ..si el nu simte la fel, mergi la el si spune-i asa "De ce ma tot eviti", incearca sa-i spui si intre 4 ochi, si spune-i ca daca nu simte la fel, macar sa fiti ca inainte cei mai buni prieteni
"Cum as putea sa nu mai sufar când ii vad? Când il vad ca o ia in brate?
"
N-ai cum, asa e cand iubesti

| CristinaAlice466t a răspuns:

Heeeei, calma, mai sunt baietii. Te evita poate pentru ca si-a dat seama ca iti placea de el, si crede ca ii este mai usor sa nu iti spuna si sa te evite, aratandu-ti ca nu ii placi prin niste moduri primitive. Cum sa nu mai suferi? incearca pur si simplu sa gandesti ca el a pierdut nu tu, si ca intr-o zi chiar o sa ii para rau. Ori incearca sa gandesti ca a fost un dobitoc si un orb, pentru ca asa si este, uneori chiar departam de noi persoanele care ne iubesc cu adevarat, dar revenind. Nu merita sa plangi pentru un asemenea specimen, chiar nu. Link-ul ala era ca sa iti arate ca ii place de altcineva, si poate sa iti deschida ochii, ca lui nu ii placi, poate fara sa vrea, a inceput sa vorbeasca cu tine, tu il credeai foarte bun prieten, dar pentru el erai doar o povara si chiar il enervai cu mesajele si bagarile in seama, crede-ma acelasi lucru l-am patit si eu acum 2 luni, si era fix la fel. Prea multe aparente, si nimeni nu spune adevarul. In locul tau, l-as trimite de unde a venit, fara sa imi mai pese, daca lui nu ii pasa tu de ce sa o faci. Nu merita, treci peste ca si cum nu s-ar fi intamplat, si cand ii vezi ignora-i sau pur si simplu stai mereu cu alata persoana si fii tu insuti, asta il enerveaza. o sa treci peste, si depresii? Nici vorba de asa ceva, tu iti faci rau din cauza cui? a unui dobitoc care nu stie sa priveasca comoara de sub ochii lui. Cred ca am terminat, si mai gandeste-te, pentru cine merita sa lupti si pentru cine nu. pupici