| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, nu mai pot suporta!
Am 15 ani!
Iubesc enorm de mult o fata pe nume Beatrice(14 ani).Mi-as da si viata pentru ea!
Inainte sa o cunosc eram un baiat caruia nu ii pasa de nimeni si nimic, vorbeam urat. Tuturor le era frica sa dea in mine!
Dar apoi o cunosc pe ea.Am inceput sa ma comport urat si cu ea dar ea nu avea nici o teama, ma lovea si imi spunea `Calmeaza-te!`.In timp m-am schimbat! Ganditi-va ca fata asta e singura si unica persoana care a reusit sa imi schimbe comportamentul.Acum sunt respectuos, bun la suflet si totul e datorita ei!
De cand eram mic tot imi spuneam in gand `Fata asta e periculoasa, ma pot indragosti usor de ea.Trebuie sa am grija`.Dar se pare ca acum o iubesc din toata inima.Dar ea nu ma place.
In fiecare seara cand stam pe strada ea se apropie de mine si parca incearca sa imi atraga atentia.De exemplu...imi cere o manusa, geaca, castile(penntru frig) iar eu bineinteles nu o puteam refuza.Ma alinta, imi aranjeaza parul si se tine aproape tot timpul dupa mine! Chiar daca face astea, ea spune ca nu ma place!
O iubesc asa de mult incat pentru mine tot ce conteaza e ca ea sa fie fericita.Atata vreme cat e ea fericita sunt si eu fericit!
I-am spus tot ce simt pentru ea, dar ea a spus ca nu simte nimic pentru mine, numai o prietenie foarte buna!
Stau in fiecare noapte si plang.Ma intrebam singur `Dece ea?`
Ma rog la Dumnezeu spunand:`Doamne ajuta-ma, nu vreau sa mai sufar`
Eu pana acum nu am fost genul de baiat care plange.Nu plangeam pentru nimic in lume.Dar de cand am inceput sa o iubesc,totul s-a schimbat
Ea stie ca am plans pentru ea, vorbesc cu ea zilnic!
Chiar daca incerc, nu pot sa nu ma gandesc la ea.
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, in primul rand felicitari pentru noul comportament pe care l-ai capatat. nu vreau sa te dezamagesc, tu stii mai bine cum sta treaba dar un sfat iti pot da din ceea ce am citit, poate ea chiar tine la tine dar vrea sa se asigure, poate nu vrea sa-ti cada asa usor in plasa, pentru inceput incearca sa nu mai iesi afara in acelasi timp cu ea, daca iti simte absenta clar va intreba de tine, te va suna si atunci cu siguranta ceea ce simte pentru tine nu se rezuma doar la o prietenie si atat, dar daca ii este indiferent si cu tine si fara tine afara inseamna ca sentimentul nu e reciproc. eu iti pot spune mai mult dar sa-mi dai mai multe detalii, daca vrei lasa-mi un mesaj privat cu id-ul tau de mess si te pot ajuta ca cateva sfaturi happy p.s sunt cu iubitul meu de 5 ani jumate, am ceva experienta laughing

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Frumos nume! tongue

| Zenit313 a răspuns:

Vrea sa suferi, ca sa te maturizezi mai mult!
Vorbeste cu ea, multumeste-i ca datorita ei ai fost capabil sa te schimbi!
Ai rabdare, totul o sa fie bine!

| adrianamara a răspuns:

Pai te-ai indragostit ceea ce este frumos insa daca ea nu te place asa e, trebuie sa treci peste! Ai doar 15 ani, toata viata inainte, e dureros dar trebuie sa te resemnezi!

| abcabcabc a răspuns:

Claudiu cu rabdarea treci si marea.
Fa tot posibilul ca prietenia voastra sa dureze cat mai mult si intr-un final ei o sa-i placa de tine
P.S. : stiu cum te simti

| diiiiiana4cka a răspuns:

Pentru inceput fii multumit si de,, prieteni foarte buni''doar asa ii vei putea arata cel care esti cu adevarat, dragut si bun la inima.Straduiete sa ii fii prieten,sa o ajuti mereu,sa intervii cu sfaturi daca are nevoie, si sa o sustii in toate!
Sincer nici nu stiu ce as putea sa iti zic, mai mult idei nu am! Dar sunt uimita la o virsta atit de mica, si asa o dragoste! Sper sa fie o dragoste adevarata, ci nu doar o pasiune! SuccesE! Imi pare rau pentru ca nu am putut sa te ajut cu mai multe idei!

| iopoiop1 a răspuns:

Poate ca ea te place, dar vrea sa vada daca chair tii la ea, tu fiind in trecutul apropiat un golanas se gandeste ca vrei sa faci misto de ea(zic si eu) insista nu te lasa, daca zici ca e totul pentru tine dovedestei.

| BleahBluh a răspuns:

Prietene asta e prima iubire si de multe ori nu e foarte corecta, daca nu se lasa o sa treci peste ea... probabil mai greu dar vei trece.