| Cry_Cristy_1968 a întrebat:

Sunt fata, dar pun intrebarea de pe un alt cont...Deci am o problema Sa va povestesc, daca aveti timp. Cand am intrat in clasa a 5-a intr-o scoala noua am dat de un baiat care imi placea foarte mult.Au trecut ani si ma intelegeam foarte bine cu el,ne,,certam,,amd2, ne tineam de mana. pana cand a plecat la liceu,eu ii spusesem de multe ori ca imi placea de el,dar ori radea de mine sau nu stiu, nu zicea nimic :/ In clasa a 8-a vorbeam cu el doar pe fb,de vazut mai rar,vorbeam orice eram ca doi prieteni foarte buni,dar eu nu voiam doar atat.Apoi am dat examenul si am ajuns la un liceu foarte bun,asa cred Vorbeam zilnic cu el si ne-am vazut intr-o zi,ne luam in brate, ne pupam pe obraz Apoi iar ne-am vazut tot asa stateam doar amd2. Pana acum cateva zile a fost totul bine,dar intr-o seara l-am vazut sarutandu-se cu alta fata si apoi pe fb incepea sa imi povesteasca de viitoarele lui iubite Eram devastata, am plans mult si inca sufar Tin asa mult la el si nu stiu ce sa fac ...Se da la prea multe fete, pot sa spun ca exact dupa ce se vede cu mine ..Ma doare sufletul

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Buna!
Eu spun sa renunti la el.Adica sincer. vrei sa fii si tu una din viitoarele lui iubite sau singura? Baiatul nu prea imi inspira incredere.Sa spunem ca veti fi putin timp impreuna..pe urma va despartiti...tu vei suferi mult pe cand el se va resemna ducandu-se la alta.
Ca sa treci peste,incearca sa iesi cu prietenele,sa citesti, sa petreci timpul cu familia, sa asculti muzica (vesela, nu deprimanta), mai pe scurt sa iti ocupi timpul.Vei vedea ca in timp va trece happy.

| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!
Eu zic să nu te stresezi prea mult deoarece cam așa sunt băieții din ziua de azi.
Știu, îți place mult de el, dar hai să-ți povestesc ceva...
Din luna octombrie eram înnebunită de un băiat cu un mai mare decât mine. El fiind a 8a. Știam că nu va dura mult, și va trece repede timpul.
Îmi bătea inima foarte tare când îl vedeam, sau când îmi zâmbea.
Am crezut că numai pe el o să-l plac.
Dar... odată cu vacanța de vară nu m-am mai gândit deloc la el. Îl văzusem cu multe fete, dar nu mi-a mai păsat.
Ceea ce vreau să-ți zic este că timpul le va rezolva pe toate. Și odată cu întâmplarea asta am luat o decizie : la liceu o să învăț ca să fac ceva cu viața mea, apoi va urma și să am parte de un iubit.
Ocupăți timpul cu ceva, ieși cu o prietenă. Te va ajuta mult și cu trecerea timpului nu o să-ți mai pese.
Iar dacă va este predestinat să fiți împreună, stai fără griji ca Dumnezeu le aranjează pe toate.
Succes!

| Cry_Cristy_1968 explică:

Ce pot sa fac? Cum sa trec peste? sad