| anonim_4396 a întrebat:

Heei. as avea nevoie de un sfat. Este o poveste destul de stupida dar ma roade foarte tare.Deci. totul a inceput acum cateva luni. in timp ce ma plimbam cu prietena mea pe hol (ceea ce facem in fiecare pauza) am observat doi baieti care ni s-au parut draguti. De atunci noi am tot trecut pe acolo, pe langa clasa lor. Ei se comporta ciudat. cateodata se uita dupa noi, isi dau ghionturi cand ne vad sau se opresc din vorbit, altadata ne ignora complet. In fine. a fost asa pentru cateva luni pana cand intr-o zi, celalalt baiat i-a spus celui de care imi place mie, atunci cand treceam pe langa ei :,,sa vezi ca acum o sa ridice capul si o sa se uite la tine `` uitandu-se amandoi la mine. Nu am dat prea mare importanta chiar daca a zis-o destul de tare dar apoi au urmat si alte chestii la fel de ciudate. Vazand ca trecem pe langa clasa lor, au intrat, dar apoi,dupa ce am trecut eu (prietena mea era mai in spate ) l-a impins afara pe cel de care imi place si a strigat :,, Prinde-o``. Apoi au mai fost niste faze asemanatoare. Asa ca l-am intrebat pe baiatul respectiv pe ask cum arata fata de care ii place si descrierea mi se potrivea, in plus ca a mentionat ca nu ii cunoaste varsta. Insa, atunci cand a fost intrebat daca o are la prieteni pe facebook a raspuns ca da. iar eu nu il am la prieteni. Apoi a sters intrebarea cu descrierea si intrebat fiind daca ii cunoaste numele fetei de care ii place a raspuns ca este logic ca il cunoaste. Cred ca am uitat sa mentionez ca este a 11a iar eu a 8a. ceea ce ma face sa cred ca nu as avea vreo sansa. desi a spus ca varsta nu conteaza.In fine. stiu ca e o poveste patetica numai ca nu mai inteleg nimic ..Imi pare rau ca v-am irosit timpul cu povestea mea infantila. nu stiu poate imi imaginez chestii care nu exista. Oricum as aprecia tare mult un sfat.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Povestea nu este stupida, toti avem dreptul sa visam. Cei doi baieti, adolescenti, se amuza pe baza comportamentului vostru.

| MDenisee a răspuns:

De ce te descurajezi singura? si ce daca e mai mare? si ce daca a dat diferite raspunsurii pe ask, ai rabdare, ai sa vezi tu mai incolo daca te place sau nu, lasa-l pe el sa faca primul pas, daca vrea sa vorbeasca cu tine atunci te va cauta, te va baga in seama happy bafta :*

| justsummer a răspuns:

Cred ca iti place destul de mult de el si asta te face sa interpretezi anumite gesturi diferit. In locul tau mi-as intreba prietena sincer ce parere are, deoarece ea este mai detasata de tot scenariul pe care ti l-ai creat in minte.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Li se pare amuzant ca tot va plimbati prin fata clasei lor doar pentru ei. Daca i-ar placea intr-adevar de tine, ar fi facut de mult ceva.