| Maho304 a întrebat:

Bună! Pe 14 iunie mi-a trecut menstruația(nu este regulata), pe 22 am avut contact sexual și s-a rupt prezervativul (nu a ejaculat) am luat în seara aia pastila de a doua zi, pe 5 iulie am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ... Pe 6 iulie s-a rupt din nou prezervativul (nu a ejaculat) și nu am mai continuat, credeți că aș putea rămâne însărcinată? Sunt cam stresată...

Răspuns Câştigător
| Camelia25 a răspuns:

Sunt șanse destul de mici sa ramai însărcinată având în vedere că nu a ejaculat dar sunt totuși sanse deoarece în timpul actului sexual bărbatul eliberează mici cantității de fluid care conțin spermatozoizi deci trebuie avut grija. Daca sunteți atât de activi sexuali și îmi imaginez că nu ai vârsta pentru sterilet ar trebui sa iei anticoncepționale, fă-ți într-o zi programare la ginecolog pentru ați prescrie cele mai potrivite pentru organismul tau, daca ai 16 ani împliniți poți merge singura la ginecolog exista o lege. Sexul e minunat atunci când nu ai griji și o sarcina nedorită se lasă cu un copil pe viață așa că gândește-te bine?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum ai putut face asa o prostie, daca el nu a ejaculat in tine de ce ai luat pastila de a doua zi? Chiar asa de proastă esti? Te distrugi singura cu mîna ta? Ce varsta ai? Ai mai mult de 12 ani? Ca asa gîndesti ca un copil de 10-12 ani, parintii tai mama ta nu vede ca faci prostii?

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai luat pastila de a doua zi, nu ai cums a ramai gravida iar testul facut a fost total inutil si eronat, fiindca nici un test de pe fata pamantului nu poate da un rezultat corect si clar, decat daca este facut DUPA 21 de zile.

In orice caz, motivul ruperii prezervativului este foarte clar: a fost prea MARE/LARG, ca atare s-a rasucit pe penis in timpul sexului, pana s-a intins la maxim si a pocnit/rupt.

Baiatul trebuie sa cumpere masuri mult mai mici de prezervative, ca nu ajuta la nimic sa impresioneze vanzatoarele, cumparnd prezervative mari, cand el are un cuc mic, fiindca asta este riscul la care te supune: sarcina!

Prezervativul trebuie sa intre greu pe penisul in erectie si sa stea perfect intins pe penis, fara cute si pliuri, precum pielita pe salam. Abia atunci este masura corecta de prezervativ si atunci este imposibil sa se mai rasuceasca pe penis si sa se rupa.

| anonimuIl a răspuns:

Nu ai cum să rămâi gravidă dacă nu a ejaculat deloc.

| DARLINGx a răspuns:

Exista șanse, dacă o să mai activități sexuale, și se va rupe prezervativul. ar trebui să ai puțină grija

| Gabriel010 a răspuns:

Daca esti sigura ca nu a ejaculat, nu ai cum sa ramai insarcinata. Insarcinarea se produce atunci cand spermatozoizii celui de sex masculin ntalnesc ovulele celei de sex feminin. Iar spermatozoizii se elibereaza prin ejaculare. Deci poti ramane insarcinata doar daca ejacula.
De asemenea, eu zic ca sunt foarte eficiente anti-conceptionalele. Cunosc multe femei care iau anti-conceptionale si intretin relatii sexuale neprotejate fara niciun fel de problema ( nu devin insarcinate).