| MariaSorinam12 a întrebat:

Buna,pe 2 ianuarie am făcut sex, iar prezervativul s-a rupt, am luat după 3 ore pastila de a 2a zi, nu eram in perioada fertila, după 8-10 zile trebuie sa-mi vina menstruația, mi-a venit când trebuia sa vina de obicei cu întârziere o zi maxim 2, mi-a curs puțin sânge și am avut o durere de burta mare, iar acum nu mai curge nimic.Este normal?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Stai linistita. Nu poți sa fii gravida.

| helpforyou a răspuns:

Pai cam da. Pastila iti da corpul peste cap.

| MariaSorinam12 explică (pentru helpforyou):

Deci nu exista nicio sa fiu însărcinată?

| helpforyou a răspuns (pentru MariaSorinam12):

In mod normal nu sunt sanse.

| Hypefox a răspuns:

Corpul tău s-a dereglat si trebuie sa și faca efectul pastila de a doua zi. Citește prospectul, un an de zile de acum ciclul tau o sa fie dereglat si poți rămâne in orice zi însărcinată caci nu o sa mai știi cand ai ovulația.