| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ca din cauza anticoncepționalelor sa fi avut spotting maro? Adică, eu in mod normal îl am inainte de venirea menestrei ca lumea, dar ma ținea maxim 4 ore și după îmi curgea normal. Acum însă, m-a ținut o zi jumătate. Am început sa iau anticoncepționale, dar abia am luat doua zile. Adică fix doua pastile din alea. Și plus de asta, când am văzut ca am acel spotting, am început sa iau ca m-am gândit ca trebuie sa-mi apara și menstruația in foarte puțin timp. Asta e întrebarea. Spottingul are legătura cu anticoncepționalele? Mai ales după o amărâtă de prima pastila, ca eu stiu ca-și face efectul in 5 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Sa-ti faci mai degraba griji ca anticonceptionalele au legatura cu cancerul de col uterin

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Sonia822):

Dacă iei pe o perioada lunga de timp, da. Dar având in vedere ca eu o sa iau 3 luni, nu îmi fac griji. Și îți dai seama ca mi fac griji in legătura cu spotting ul.